محمود کیاستی
مدرس دوره های ICDL

آموزش نمایش تعداد کلمات مقاله در ورد (Word)

سلام بر ITProهای عزیز، احتمالاً در ارائه مقاله به همایشها و ... زیاد با این موضوع برخورد کرده باشید که در این گونه مقالات، تعداد سطرها یا کلمات می بایست از مقدار خاصی تجاوز نکند. در این مطلب قصد داریم به دو روش مختلف در خصوص روش نمایش تعداد کلمات در Word بپردازیم.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

نمایش تعداد کلمات در Status bar

برای این منظور کافیست فایل مورد نظر خود را باز نموده، سپس با راست کلیک نمودن بر روی Status bar (نوار وضعیت) در پایین سند، گزینه های مورد نظر خود از جمله Word Count را انتخاب کنید:

وب سایت توسینسو

بدینوسیله همانند تصویر فوق تعداد کلمات مورد استفاده در سند در نوار وضعیت نمایان خواهد شد.

نمایش تعداد کلمات در داخل Document یا سند

روش بعدی استفاده از گزینه Field می باشد که تقریباً اکثر کاربران Word با آن، نا آشنا هستند. برای این منظور کافیست در قسمتی از سند که می خواهید تعداد کلمات در آنجا درج شود، مکان نمای موس را قرار دهید و سپس همانند تصویر زیر، از منوی Insert از گروه Text وارد قسمت Quick Parts شوید و گزینه Filed را انتخاب نمایید:

وب سایت توسینسو

سپس در ویزارد ظاهر شده، همانند تصویر زیر از قسمت Categories گزینه Document Information را انتخاب کنید:

وب سایت توسینسو

پس از آن همانند تصویر زیر در قسمت Field names گزینه NumWords را انتخاب کنید:

وب سایت توسینسو

همانگونه که در تصویر فوق نیز مشاهده می کنید، در قسمت Format می توانید نحوه نمایش این فیلد را مشخص نمایید، اما چون تعداد کلمات مورد نظر ما مقداری صحیح خواهید داشت، مشخص نمودن Format لازم نیست و گزینه OK را انتخاب نمایید تا تعداد کلمات فعلی مورد استفاده در قسمت مورد نظر درج گردد:

وب سایت توسینسو

اما اگر در سند تعداد کلمات کم یا زیاد شود، مقدار این فیلد به صورت خودکار تغییر پیدا نخواهد کرد و برای مشاهده ی آخرین وضعیت تعداد کلمات میبایست بر روی عدد مورد نظر راست کلیک نموده و گزینه ی Update Field را انتخاب کنید:

وب سایت توسینسو

نویسنده: محمود کیاستی

منبع: انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران

نشر و کپی برداری، صرفاً با ذکر نام نویسنده و منبع مجاز می باشد.


محمود کیاستی
محمود کیاستی

مدرس دوره های ICDL

محمود کیاستی ، مدرس و مشاور در حوزه های گرافیک و طراحی ، متخصص در حوزه نرم افزارهای Photoshop ، InDesign و illustrator .. مدرس دوره های مهارت های هفتگانه و ICDL پیشرفته ، کارشناس شبکه ها و سرویس های مبتنی بر زیرساخت های مایکروسافت و ...

نظرات