محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

آموزش Attach کردن فایل MDF در SQL Server به زبان ساده

این آموزش هم می تواند برای Attach کردن انواع Database ها در SQL Server مورد استفاده قرار بگیرد و هم برای آموزش و انجام آزمون های مختلف ، قبل از اینکه بخواهیم به شما آموزش چگونگی Attach کردن یک Database را بگوییم بهتر است یک Database نمونه برای Attach کردن معرفی کنیم ، برای انجام فرآیند های آموزشی و آزمون های مایکروسافت در حوزه SQL Server این شرکت یک Database نمونه به نام Adventurewokrs ارائه کرده است که بصورت رایگان برای دانلود در اینترنت وجود دارد و شما می توانید براحتی برای یادگیری SQL Server از این Database استفاده کنید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

نکته زیبا در خصوص این Database این است که با بروز شدن نسخه های SQL Server ، نسخه های جدیدی از این Database هم ارائه می شوند ، برای این آموزش ما یک فایل MDF با نام Adventureworks را از این لینک دانلود کرده ایم و بر روی سرور SQL خود قرار داده ایم. بعد از اینکه فایل مورد نظر را دانلود کردید برای Attach کردن آن به SQL Server مراحل زیر را دنبال کنید :

1- وارد کنسول Management Studio در SQL Server 2012 شوید. مشابه تصویر زیر بر روی Databases راست کلیک کنید و گزینه Attach را انتخاب کنید.

آموزش Attach کردن یا اضافه کردن دیتابیس به SQL سرور

2- مشابه تصویر زیر دکمه Add را زده و فایل MDF مربوط به Adventureworks را انتخاب کنید.

اضافه کردن دیتابیس به SQL

3- بر روی OK کلیک کنید ، مشابه تصویر زیر می بینید که به شما خطا داده می شود .

چگونه یک فایل دیتابیس را به SQL سرور اضافه کنیم

دلیل بروز خطا این است که شما فایل LDF یا Log فایل های مربوط به این Database را ندارید ، برای اینکه به این مشکل نخورید کافیست در قسمتی که خطای Not Found را مشاهده می کنید بر روی دکمه Remove کلیک کنید تا وجود فایل LDF بررسی نشود ، بعد از OK کردن Database شما به درستی در SQL Server Attach خواهد شد.

آموزش اضافه کردن دیتابیس به SQL سرور
آموزش اضافه کردن Database به SQL سرور یا Attach کردن Database به SQL سرور

امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد ، این آموزش روش ساده Attach کردن از طریق محیط گرافیکی را آموزش داده است شما می توانید با استفاده از دستورات T-SQL هم اینکار را انجام دهید که به امید خدا در آموزش های بعدی به این موضوع هم اشاره خواهیم کرد. 

  • چگونه فایل های دیتابیس را باز کنیم؟

    برای باز کردن فایل های دیتابیس کافیست فایل بکاپ یا فایل با پسوند mdb را درون Management Studio باز کنید و از قابلیت Restore یا Attach برای پیوست استفاده کنید و محتوای جدول را مشاهده کنید
  • تفاوت Restore و Attach در فایل دیتابیس چیست؟

    در Restore شما از فایل بکاپ با پسوند bak بازیابی اطلاعات را انجام می دهید که حجم بسیار کم و قابلیت فشرده سازی دارد اما در Attach کردن شما فایل باز شده کامل را به همراه Transaction لاگ ها را بازگردانی می کنید

محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات