محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

آموزش رفع خطای Network Path Not Found کد 0x80070035 در ویندوز

برخی از کاربران وب سایت توسینسو در خصوص نحوه برطرف کردن خطایی به نام Network path not found یا پیدا نکردن مسیر شبکه در بسیاری از فرآیند های شبکه سئوالاتی داشتند که تصمیم گرفتیم با استفاده از روشهای زیر به رفع این مشکل بپردازیم ، این خطا به دلایل بسیار زیادی ممکن است رخ بدهد که بیشتر آنها به دلیل انجام دادن فرآیندها بصورت ریموت است که معمولا سرویس ها و بررسی فضای دیسک و ابزارهای مانیتورینگ و ... باعث بروز چنین مشکلی می شوند ، برای حل این مشکل موارد زیر را به ترتیب انجام دهید ، احتمال زیاد یکی از راهکار های زیر به شما جواب می دهد :

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
  1. مطمئن شوید که هم کامپیوتر مبدا و هم کامپیوتر مقصد در یک Subnet شبکه قرار دارند یا ارتباط آنها مشکل نداشته باشد
  2. فایروال خود و سیستم مقصد را خاموش کنید اگر مشکل حل شد باید ترافیک مورد نظر را در فایروال باز کنید
  3. قابلیت UAC را بر روی سیستم مبدا و مقصد غیرفعال کنید و تست کنید
  4. ساعت هر دو سیستم را بررسی کنید ، اگر ساعت آنها 15 دقیقه با هم اختلاف زمان داشت این احتمال وجود دارد که مشکل از زمان باشد در غیر اینصورت تاریخ را نیز بررسی کنید ، برخی اوقات سالها متفاوت هستند اما ساعت سیستم یکسان است
  5. وضعیت سرویس های Remote Registry Service ، Server ، Workstation ، Computer Browser ، Remote Procedure Call و TCP//IP NetBIOS Helper Service را بررسی کنید که فعال و در حالت Running باشند.
  6. تنظیمات کارت شبکه اعم از تیک خوردن قسمت های Client for Microsoft Networks ، File and printer sharing for Microsoft Networks ، NetBIOS Over TCP//IP و همچنین وضعیت 802.1x را که باید غیرفعال باشد را بررسی کنید. ITPRO باشید

محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران و مجموعه توسینسو ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 80 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر و ناظر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات