امیرحسین کریم پور
متخصص سرویس های مایکروسافت و مدیر ارشد توسینسو

آموزش رفع خطای The Group Policy Client service failed the logon

دلایل زیادی وجود دارد که مانع از انجام یک لاگین موفق به ویندوز می شود یکی از این مشکلات که هنگام لاگین به ویندوز رخ میدهد با پیغام خطای زیر همراه است :

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
The group Policy Client service failed the logon. Access is denied.


روش های متعددی برای حل این مشکل وجود دارد که ما در این مطلب قصد داریم به شایع ترین و شاید قطعی ترین روش برای حل این مشکل بپردازیم. خب برای حل این مشکل ابتدا باید با کاربر Administrator به سیستم لاگین کنید و مراحل زیر را در جهت رفع مشکل به ترتیب جلو بروید :

1- کلید های ترکیبی Windows و R را بفشارید تا پنجره RUN باز شود سپس regedit را تایپ کرده و اینتر را بزنید تا Registry Editor باز شود.
2- HKEY_USERS را انتخاب کرده و از بالای پنجره دکمه File را بزنید و گزینه Load Hive را انتخاب کنید.

برطرف کردن مشکل The Group Policy Client service failed the logon هنگام لاگین به ویندوز3- وارد پروفایل کاربری که تحت تاثیر این ارور هنگام لاگین قرار گرفته است شوید و طبق تصویر زیر فایل NTUSER.DAT را انتخاب و روی Open کلیک کنید.

برطرف کردن مشکل The Group Policy Client service failed the logon هنگام لاگین به ویندوزنکته: توجه کنید که فایل NTUSER.DAT یک فایل مخفی در ویندوز است و شما برای انتخاب آن باید فایل های مخفی را از حالت Hidden خارج کنید.
4- اگر یک نام از شما خواسته شد یک نام به آن اختصاص دهید. مهم نیست که چه نامی برایش انتخاب میکنید.

برطرف کردن مشکل The Group Policy Client service failed the logon هنگام لاگین به ویندوز5- روی HKEY_USERS\NTUSER راست کلیک کرده و Permissions را انتخاب کنید.

برطرف کردن مشکل The Group Policy Client service failed the logon هنگام لاگین به ویندوز6- خب طبق تصویر زیر شما باید سه اکانت را مشاهده کنید که هر یک از آنها اگر وجود نداشت بایستی آنها را به لیست اضافه کنید و سطح دسترسی هایشان را Full control قرار دهید.

برطرف کردن مشکل The Group Policy Client service failed the logon هنگام لاگین به ویندوز7- روی File کلیک کنید و گزینه Unload Hive را انتخاب کنید و از کنسول رجیستری خارج شوید.

برطرف کردن مشکل The Group Policy Client service failed the logon هنگام لاگین به ویندوز8- یکبار سیستم را Restart کنید و با کاربری که هنگام لاگین با آن به این مشکل مواجه میشدید به سیستم لاگین کنید. پیروز ، موفق و ITPRO باشید


امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور

متخصص سرویس های مایکروسافت و مدیر ارشد توسینسو

امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد توسینسو ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و ... ، سابقه کار با سازمان ها و شرکت های مختلف در زمینه سرویس های مایکروسافت در قالب پروژه ، مشاوره و آموزش ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی

نظرات