محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

اسکیمر چیست؟ آشنایی با دستگاه کپی کارت بانکی یا Skimmer

این روزها پلیس فتا ! کارشناس های امنیت و کلی آدم معمولی دیگه که کمی سواد دارن می دونن و باید بدونن که رمز کارت بانکی خودتون رو نباید به کسی بگید ! اما چرا نباید بگید ؟ ببینید کارتی که شما دارید ازش استفاده می کنید تکنولوژیش بر میگرده به تقریبا 40 سال پیش ! باور کنید اگه بیشتر نباشه کمتر نیست ، یعنی تکنولوژی استفاده از کارت های اعتباری مغناطیسی برای همون دهه 70 و این حدودها هست که ما الان سیستم بانکیمون روی این نوع کارت فعال هست .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

حالا مشکلش کجاست ؟ اینکه این نوع کارت ها اطلاعاتش براحتی قابل کپی کردن در کارت های خام هست و اینکار از طریق یک وسیله ساده به نام اسکیمر انجام میشه که شما کارت رو که داخلش می کشید برای پرداخت پول ! به راحتی اطلاعات کارت شما رو میخونه و عملا کلاهبردار می تونه یک کارت عین کارت شما رو داشته باشه و قسمت بعدی مهم هست که داشتن پسورد شما هست و شما هم که راحت بهش پسورد رو می دید . تصویر زیر نمونه از ای اسکیمر ها هستن .

اسکیمر چیست

خوب به تصاویر بالا نگاه کنید و اگر متوجه شدید که طرف داره از این ابزارها استفاده می کنه حواستون رو جمع کنید ، یه سری کلاهبرداری ها به این صورت هست که کلاهبردار بصورت دست فروش یا وانتی یا ... کلی جنس ارزون قیمت داره که واقعا از نظر شما قیمت خوبی هست و میخاین خرید کنید و بهتون میگه که کارت خوان هم داره ! حالا می تونه داخل مترو باشه ! می تونه یه وانتی باشه که هندونه میفروشه کیلویی 500 تومن !

شما کارتت رو می کشید اطلاعاتش رو کپی می کنه و بعدش رمزت رو می پرسه و بعدش ماه ها بعد ! دقت کنید ماه ها بعد ، الزاما همون موقع شما متوجه کلاهبرداری نمیشید ، یه دفعه و در یک روز مونده به چند روز تعطیلات که امکان دسترسی به امکانات بانکی رو نداشته باشید حساب بانکی شما خالی میشه ! پس حواستون به شدت باشه ، رمزتون رو فریاد نزنید ، حتما خودتون وارد کنید رمز رو ، از افراد مشکوک خرید نکنید ، از پسوردهای یکبار مصرف استفاده کنید . رعایت نکردید به من چه به جهنم ! بعدا هر چی دیدید و بدبخت شدید از ما گفتن بود والا ...


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات