حميدرضا  آبياري
مشاور تخصصی سامانه های مدیریت کلاینت و بروزرسانی های متمرکز

آموزش کپی کردن فایل در کلاینت های شبکه دومین با SCCM

یکی از دوستان عزیزم در این انجمن تخصصی، سوالی را مطرح نمودند که فرصت را غنیمت دانستم تا در یک آموزش کوتاه، ضمن پاسخ به این دوست عزیز، موضوعی کاربردی را با بقیه همراهان به اشتراک بگذارم.سوال شده بود که چگونه می توان توسط SCCM فایل و یا فایل هایی را در کامپیوتر های خاصی کپی نمود ؟ به همین منظور ابتدا فایل یا فایل های موردنظر را در یک پوشه قرار می دهیم. در کنار آن یک Batch File ایجاد می نمائیم.(فایل ها موردنظر که مقرر است کپی شوند در داخل پوشه Files قرار دارند)

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
وب سایت توسینسو

متن ذیل را داخل Batch File قرار می دهیم:

if not exist "%~1" md "%~1"
copy /y "%~dp0Files\*.*" "%~1"
وب سایت توسینسو

سپس کنسول SCCM را باز نمائید. در بخشSoftware Library به Application Management رفته و گزینه Package را انتخاب می کنیم.با انتخاب Create Package کار را ادامه می دهیم. سپس نام و Source Path را مشخص می نمائیم. مسیری را معرفی نمائید تا به Batch File و پوشه محتوی فایل برسیم.

وب سایت توسینسو

در مرحله بعدی Standard Program را انتخاب کرده و در صفحه بعد ضمن مشخص نمودن نام برای Program در بخش Command Line دستور ذیل را وارد می نمائید:

Files.bat “Destination Path”

در این نمونه دستور بدینگونه می شود:

Files.bat "C:\Program Files\CMTrace"
وب سایت توسینسو

چون اجرای برنامه به کاربر وابستگی ندارد، من گزینه Whether or not a user is logged on را نیز انتخاب کردم.مراحل ساخت را به پایان می رسانیم. سپس Distribute Content و در ادامه به Collection سیستم های هدف Deploy می کنیم.در هر کامپیوتری که این Program اجرا شود، ابتدا بررسی می شود پوشه CMTrace در مسیر C:\Program Files وجود دارد یا خیر. در صورت عدم وجود، پوشه CMtrace ساخته می شود. در ادامه فایل هایی که در مسیر Files قرار داده بودیم، در مسیر مذکور کپی می گردد.با آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان


حميدرضا  آبياري
حميدرضا آبياري

مشاور تخصصی سامانه های مدیریت کلاینت و بروزرسانی های متمرکز

حميدرضا آبياري، دارای سه مدرک MCSE، مشاور و مدرس محصولات مايكروسافت با هفت سال سابقه در زمينه هاي مدیريت شبكه و سيستم ها، نزديك به پنج سال است كه به صورت مستمر و تخصصي بر روي راهكار مديريت كلاينت شركت مايكروسافت با نام ConfigMgr فعاليت مي كنم. بغير از زمانهايي كه در حال مطالعه و كسب علم در رابطه با راهكارهاي مايكروسافت باشم، بخاطر علاقه فراوان به Civil Aviation به پيگيري اخبار و اطلاعات و مباحث آن مي پردازم.  در اینستاگرام با من همراه باشید: @updatical.ir

نظرات