حسین احمدی
بنیانگذار توسینسو و برنامه نویس و توسعه دهنده ارشد وب

آموزش AutoHotKey ابزاری برای تعریف HotKey برای موس و کیبورد

فرقی نمیکند، کارشناس شبکه باشید یا برنامه نویس. بوسیله AutoHotKey می توانید خیلی از عملیات هایی که با کیبورد یا موس انجام می دهید مکانیزه کنید. در حقیقت این ابزار بوسیله نوشتن script های ساده، به شما کمک می کند تا برای ویندوز HotKey های جدید تعریف کنید. یک مثال ساده می زنم،

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
وب سایت توسینسو
  • ابتدا ابزار را دریافت و نصب کنید.
  • بر روی Desktop راست کلیک کرده و از منوی ظاهر شده گزینه AutoHotKey script را انتخاب کنید. فایلی با پسوند ahk اضافه می شود. بر روی فایل ایجاد شده راست کلیک کرده و Edit را انتخاب کنید. بعد از اینکار دستورات زیر را داخل فایل تایپ کنید:
^j::
    Send, My First Script
Return
  • فایل را ذخیره کرده و روی آن دوباره کلیک کنید. حالا هر نرم افزاری که می توان داخل آن تایپ کرده مانند Word یا Notepad یا حتی Command Prompt را اجرا کرده و کلید های Ctrl-j را فشار دهید. متنی که روبروی Send نوشتید در برنامه برای شما تایپ می شود.

این برنامه دارای راهنمای فوق العاده کامل و نمونه اسکریپت های زیادی است که می توانید برای آشنایی با ویژگی های برنامه آنها را مطالعه کنید.این برنامه قابلیت نوشتن اسکریپت های خیلی ساده تا خیلی پیچیده برای موس و کیبورد را دارد. پیشنهاد می کنم حتماً برای کارهاتون ازش استفاده کنید.

ITPRO باشید


حسین احمدی
حسین احمدی

بنیانگذار توسینسو و برنامه نویس و توسعه دهنده ارشد وب

حسین احمدی ، بنیانگذار TOSINSO ، توسعه دهنده وب و برنامه نویس ، بیش از 12 سال سابقه فعالیت حرفه ای در سطح کلان ، مشاور ، مدیر پروژه و مدرس نهادهای مالی و اعتباری ، تخصص در پلتفرم دات نت و زبان سی شارپ ، طراحی و توسعه وب ، امنیت نرم افزار ، تحلیل سیستم های اطلاعاتی و داده کاوی ...

نظرات