محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

نرم افزار MBSA یک اسکنر امنیتی رایگان و کاربردی از مایکروسافت

وقتی صحبت از اسکن آسیب پذیری و امنیت در شبکه می شود ، نرم افزارهای بسیار زیادی به ذهن خطور می کند. از GFI گرفته تا Nessus و .... همگی از اسکنرهای امنیتی قوی هستند اما یک نکته مهم در این میان وجود دارد. اگر در خارج از ایران قصد اسکن امنیت و آسیب پذیری داشته باشیم ، نمی توانیم از کرک های موجود از این نرم افزارها استفاده کنیم. اینجاست که شرکت مایکروسافت یک اسکنر امنیت و آسیب پذیری شبکه به نام MBSA ارائه کرده است که مخفف کلمه های Microsoft Baseline Security Analyzer است.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

اسکنر امنیت شبکه مایکروسافت MBSA

این ابزار نیز یک ابزار قدیمی و دارای تاریخچه در محصولات مایکروسافت است که بصورت رایگان ارائه شده است و البته این را هم اضافه کنیم که این محصول دیگر از جانب مایکروسافت پشتیبانی و به روز رسانی نمی شود اما همچنان نسخه های قدیمی ان برای سرورهایی که قدیمی هستند کاربرد دارد. MBSA بسیار با محصولات مایکروسافت هماهنگی دارد و برخی اوقات از آن می توان به عنوان چک لیستی برای امنیت شبکه نیز استفاده کرد. شما می توانید MBSA را از این لینک دانلود و استفاده کنید.


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات