محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

معرفی چند پورت اسکنر ( Port Scanner ) آنلاین و مزایای آنها

اسکن کردن پورت های شبکه یا همان Port Scan هم یک فرآیند امنیت تهاجمی محسوب می شود و هم یک کمک بسیار خوب برای امنیت تدافعی ، شما به عنوان یک مدیر شبکه باید بدانید که از بیرون شبکه خودتان به چه شکل دیده می شوید. به زبان ساده تر شما باید بدانید چه پورت هایی از سرویس های شما در شبکه های عمومی در دسترس هستند. از طرفی دیگر به عنوان یک هکر شما باید تا جای ممکن ناشناس باقی بمانید و یکی از فرآیند های مهم شناسایی در هک و نفوذ ، اسکن کردن پورت های باز هدف نفوذ است.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

اسکن پورت ها بصورت آنلاین | پورت اسکنر آنلاین

اینجاست که Port Scanner های آنلاین به ناشناس ماندن شما کمک می کنند.در اینجا می خواهیم سه وب سایت بسیار خوب برای پورت اسکن کردن آدرس های IP و پیدا کردن پورت های باز و سرویس های فعال بر روی آنها را به شما معرفی کنم ، این سرویس ها براحتی می توانند به شما بگویند که سرویس هایی مثل وب سرور آپاچی ، وب سرور IIS ، سرویس SSH ، سرویس ایمیل ، سرویس FTP ، نوع بانک اطلاعاتی ، سرویس DNS و ... روی چه پورتی از هدف شما در حال فعالیت هستند.

در وب سایت هایی که به شما معرفی می کنیم شما هم می توانید هدف نفوذ را در قالب آدرس دومین و هم آدرس IP مشخص کنید و حتی نوع اسکن از نظر کامل بودن یا یک رنج خاص از پورت ها را نیز می توانید تعیین کنید. مهمترین مزیت استفاده از این پورت اسکنرهای انلاین این است که شما از منظر یک کاربر خارجی به سرویس خودتان در فضای اینترنت نگاه می کنید. لینک Port Scanner های آنلاین را برای شما در ادامه قرار می دهم :

  1. پورت اسکنر ( Port Scanner ) آنلاین شماره یک : PenTest Tools
  2. پورت اسکنر ( Port Scanner ) آنلاین شماره دو : IPVoid
  3. پورت اسکنر ( Port Scanner ) آنلاین شماره سه : HideMy

شما هم اگر پورت اسکنر آنلاین معتبری می شناسید در ادامه نظرات قرار بدهید.


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات