محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

معرفی تکنیک Sandboxing در OS و ابزار Freeze کردن ویندوز

از قدیم یکی از محبوب ترین روشهای مدیریت بدافزارها ، تخریب سیستم عامل ها و نرم افزارها در محیط هایی مثل کافی نت ها و کامپیوترهای کیوسک ، استفاده از تکنیکی به نام فریز کردن یا یخ کردن سیستم عامل بود. در این روش از به نوعی بکاپ گیری از سیستم عامل ، از حالت فعلی موجود سیستم عامل یک کپی گرفته می شد و به محض Reboot شدن سیستم عامل ، هر تغییری که بر روی آن به وجود آمده بود به حالت اولیه برگردانده می شد.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

ابزار Freeze کردن ویندوز و جایگزین Deep Freeze

این تکنیک به عنوان تکنیک جعبه شن یا Sandbox هم در بحث امنیت اطلاعات شناخته می شود و باعث بازگردانی به حالت قبل از خرابکاری می شود. امروز می خواهیم به شما ابزاری را معرفی کنیم که براحتی در عرض چند دقیقه برای شما یک نسخه Freeze شده از سیستم عامل را ارائه می دهد. نام این ابزار Toolwiz Time Freeze است.

ابزار Toolwiz به سادگی و به سرعت می تواند نرم افزارها و سیستم عامل شما را بصورت کاملا ایمن و آسان بکاپ بگیرد و هر وقت به بازگردانی به حالت کارخانه ( قبل از خرابکاری ) نیاز داشتید ، همه آنها را به سادگی بازگردانی می کند. این نرم افزار نیز از تکنیک Sandboxing استفاده می کند و جلو هرگونه تغییر غیرمجاز بر روی ویندوز شما را می گیرد. این نرم افزار تقریبا از همه نوع سیستم عامل ویندوزی از ویندوز XP تا ویندوز 10 پشتیبانی می کند. استفاده از این نرم افزار بسیار ساده و آسان است و شما می توانید این نرم افزار را از این لینک دانلود و تست کنید.


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات