محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

ابزار پیدا کردن کامپیوترهای شبکه با اسکن IP و MAC Address

برای پیدا کردن کامپیوترهای شبکه و تجهیزات دیگری که به شبکه شما متصل شده اند ، شما می توانید از ابزارهای اسکنر آدرس IP و اسکنر MAC Address استفاده کنید. این نوع ابزارها براحتی با داشتن محدوده آدرس شبکه شما ، با ارسال کردن بسته های ARP به مقاصدی که در لیست دارند ، لیست آدرس های IP و MAC Address های مرتبط با آنها را برای شما نشان می دهند. یکی از بهترین ابزارهای شناسایی تجهیزات متصل شده به شبکه و پیدا کردن لیست کامپیوترهای شبکه به نام Colasoft MAC Scanner معروف است که براحتی برای شما اطلاعات بسیار مفیدی از شبکه را نشان می دهد.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

پیدا کردن کامپیوترهای شبکه

ابزار MAC Scanner شرکت Colasoft براحتی با داشتن محدوده آدرس IP شبکه شما ، می تواند اطلاعایت از قبیل آدرس MAC ، آدرس IP ، شرکت سازنده دستگاه متصل ، نام دستگاه و ... را به شما ارائه بدهد. کار کردن با این ابزار بسیار ساده است و براحتی می تواند برای پیدا کردن نقشه شبکه و پیدا کردن تجهیزات و سیستم های متصل شده به شبکه شما ، به شما کمک کند..


-------------------------------------------------

آموزش شبکه

برای دسترسی به مجموعه بهترین دوره های آموزش شبکه های کامپیوتری ( مبانی شبکه ، نتورک پلاس ، مانیتورینگ و ... ) مقدماتی تا پیشرفته با ارائه گواهینامه و فیلم رایگان همین الان کلیک کن

--------------------------------------------------

این ابزار امکان خروجی گرفتن و تهیه گزارش در قالب فای متنی و فایل CSV را نیز به شما می دهد و شما می توانید خروجی آن را براحتی Export بگیرید. این ابزار بسیار سریع عمل می کند و در شناخت شبکه برای افرادیکه به تازگی وارد یک شبکه می شوند بسیار مفید است. شما می توانید این ابزار را بصورت رایگان از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود ابزار اسکنر IP و MAC


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران و مجموعه توسینسو ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 80 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر و ناظر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات