محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

معرفی 4 شغل پردرآمد در کنار تحصیلات دانشگاهی در سال 1402

در سال آینده چه شغلی پردآمدتر است؟ یکی از سوالاتی که دائما از ما در توسینسو پرسیده می شود این است که چه شغلی را در کنار تحصیلات دانشگاهی می توانیم داشته باشیم و از آن به درآمد خوب برسیم؟ واقعیت این است که بیشترین چیزهایی که ما در بحث شغل در کنار دانشگاه می توانیم به آنها اشاره کنیم ، مشاغلی هستند که در بیشتر در حوزه فناوری اطلاعات هستند. شما وقتی شغلی در حوزه فناوری اطلاعات داشته باشید می توانید براحتی چه در حین تحصیلات دانشگاهی و چه بعد از آن درآمد عالی داشته باشید. با هم در توسینسو به این شغل ها اشاره ای می کنیم.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

کسب درآمد از طریق تخصص برنامه نویسی

شغل پردرآمد اول قطعا برنامه نویسی است. برای برنامه نویسی همیشه درآمد و شغل وجود دارد حتی در حین دانشگاه ، تخصص برنامه نویسی به شکلی است که هیچوقت قدیمی نمی شود و همیشه امکان پیدا کردن کار برای آن با درآمدهای عالی هم بصورت فریلسنری و هم بصورت استخدامی چه در ایران و چه در خارج ایران وجود دارد. شما در حین تحصیلات دانشگاهی خود می توانید برنامه نویسی را به خوبی یاد بگیرید و هم برای انجام پروژه های دانشگاهی و هم برای دریافت دلاری از طریق سایت های فریلنسری خارجی اقدام کنید. از بهترین زبان های برنامه نویسی که می توانیم به آنها اشاره کنیم می توانیم به آموزش سی شارپ و آموزش PHP که در حال حاضر بسیار محبوب هستند اشاره کنیم.

آموزش سی شارپ

کسب درآمد از طریق تخصص طراحی سایت

شغل پردرآمد دوم طراحی سایت محبوب است. طراحی وب از قدیم یکی از پر مخاطب ترین تخصص هایی بوده است که هم بصورت دانشگاهی و هم بصورت شرکتی قابل انجام است. حتی به اندازه برنامه نویسی هم نیاز به زمان برای یادگیری ندارد. طراحی وب با برنامه نویسی وب متفاوت است و دو دنیای تقریبا متفاوت از همدیگر هستند. مشابه تخصص برنامه نویسی شما می توانید درآمد بسیار عالی در حوزه برنامه نویسی وب هم از طریق وب سایت های فریلسنری و هم از طریق استخدام یا داشتن شغل پاره وقت از شرکت های مختلف برسید. از مهمترین و پر مخاطب ترین تخصص های آموزش طراحی سایت می توانیم به یادگیری HTML و CSS و JavaScript و البته یادگیری نحوه کار با وردپرس اشاره کنیم.

آموزش طراحی سایت

کسب درآمد از طریق یادگیری هک و نفوذ

شغل پردرآمد سوم باگ بانتی است. بله ، شما می توانید به عنوان یک هکر هم از طریق فریسنلری به درآمد برسید. یکی از روشهایی که شما می توانید در کنار تحصیلات دانشگاهی به درآمد خوب برسید استفاده از قابلیتی به نام باگ بانتی است. شما می توانید با یادگیری هک و نفوذ وارد فاز جدیدی از درآمدهای حتی دلاری شوید. با پیدا کردن باگ های امنیتی وب سایت ها جایزه بگیرید. اینکار در دنیا به عنوان باگ بانتی شناخته می شود و حتی در ایران هم سرویس های باگ بانتی خوبی وجود دارند. برای یادگیری هک و نفوذ شما نیاز به آموزش لینوکس ، آموزش شبکه و البته آموزش های هک و نفوذ دارید تا به خوبی بتوانید از پس اینکار بر بیایید.

آموزش لینوکس

کسب درآمد از طریق انجام پروژه های دانشگاهی

شغل پردرآمد چهارم برنامه نویسی های دانشگاهی است. درآمد از طریق پروژه های دانشگاهی می تواند بسیار متنوع باشد. شما با یادگیری فتوشاپ ، کارهای گرافیکی دانشجویان را می توانید انجام دهید. بد نیست بدانید که در دنیای امروزی شما حتی می توانید پروژه های شبکه و امنیت را نیز بصورت فریلنسری انجام دهید. برای مثال طراحی سناریوهای شبکه و امنیت در نرم افزارهای شبیه ساز شبکه یکی از محبوب ترین کارهای دانشگاهی است که برای آن هزینه های دلاری پرداخت می شود. یادگیری زبان C++ نیز می تواند در انجام پروژه های سبک دانشگاهی به شما کمک کند از طرفی این روزها همه پروژه های پایتون را می خواهند در دانشگاه به زور به خورد دانشجو بدهند و آموزش پایتون می تواند به شما در انجام پروژه های دانشجویی و حتی فریلنسری حوزه شبکه اعم از نوشتن اسکریپت ها بسیار کمک کند.

آموزش سی پلاس پلاس

نتیجه گیری

واقعیت این است که اینها مهمترین شغل های پردرآمدی است که شما در نهایت در بازار کار هم با آنها مواجه خواهید شد و زمینه سازی ورود شما به بازار کار تخصصی حتی بعد از تحصیلات دانشگاهی را نیز فراهم می کند. در این سطح قطعا ما به دوره آموزش نتورک پلاس اشاره نکردیم چون احساس کردیم هر کدام از این تخصص ها پیش زمینه هایی برای یادگیری دارند که شما باید با ورود به مسیر راه یادگیری هر کدام از این تخصص ها با دقت وارد آنها شوید. امیدوارم این مطلب از توسینسو مورد توجه شما قرار گرفته باشد. اگر نظری دارید در ادامه می توانید قرار بدهید. منبع توسینسو


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات