محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

Metered Connection چیست ؟ مدیریت مصرف اینترنت موبایل

همانطور که می دانید مایکروسافت با ارائه کردن ویندوز 8 برای استفاده در تبلت ها و گوشی های هوشمند یک انقلاب در سیستم عامل های این شرکت به وجود آورد .یکی از مشکلاتی که کاربران ویندوز های 8 در گوشی ها و تبلت ها دارند این است که معمولا از اینترنت های مخابراتی یا سرویس های GPRS یا امثال اینها برای متصل شدن به اینترنت استفاده می کنند و این نوع سرویس های اینترنتی معمولا دارای سرعت های پایین هستند و از طرفی محدودیت حجمی استفاده نیز در طی مدت زمان خاصی دارند. ویندوز بر حسب طبیعت رفتاری خود به محض اینکه به یک ارتباط اینترنتی دسترسی پیدا کند بلافاصله شروع به دانلود کردن بسته های بروز رسانی نرم افزارها و مسائل امنیتی خود می کند که همین امر بصورت ناخواسته باعث می شود پهنای باند و میزان مصرف اینترنت شما بالا برود و مجبور باشید بصورت مرتب بابت این ارتباط هزینه کنید. مایکروساتف برای برطرف کردن این مشکل قابلیت به نام Metered Connection را به همراه ویندوز 8 ارائه داده است.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

انتخاب یک connection به عنوان Metered Connection در ویندوز 8

انتخاب یک Connection در ویندوز هشت به عنوان non-metered

شما می توانید با استفاده از قابلیت Metered Connection برای ویندوز 8 تعیین کنید که از این Connection برای دانلود کردن Update ها و درایورها و سایر موارد مرتبط با سیستم عامل استفاده نکند که همین امر باعث هدر نرفتن پهنای باند مصرفی شما می شود. اگر از این نوع ارتباطات اینترنتی استفاده می کنید همیشه توجه کنید که کارت شبکه بیسیم خود را در حالت Metered قرار دهید. زمانیکه شما یک کارت شبکه را در حالت Metered قرار می دهید سیستم عامل فقط زمانی بسته های بروز رسانی و درایورهای خود را دانلود می کند که در یک ارتباط عادی با اینترنت قرار داشته باشد و از ارتباط فعلی شما دیگر برای دانلود این بسته ها استفاده نمی کند. برای فعال کردن این قابلیت کافیست زمانیکه از شما برای اتصال به شبکه های وایرلس مانند شکل بالا سئوال می شود ، بر روی نام شبکه بیسیم خود یا همان SSID راست کلیک کرده و گزینه Set as metered connection را انتخاب کنید ، ویندوز دیگر از این SSID برای دانلود استفاده نمی کند ، برای حذف این امکان از روی شبکه بسیم خود نیز کافیست مجددا راست کلیک کرده و گزینه Set as non-metered connection را مشابه آنچه در تصویر بالا مشاهده می کنید انتخاب کنید. ITPRO باشید.

نویسنده : محمد نصیری

منبع : جزیره موبایل و گجت های هوشمند وب سایت توسینسو

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم و در اینستاگرام با اکانت IranCySec تجربیاتم رو به اشتراک میگذارم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات