بهترین آموزش افکت بازی سازی در یونیتی 0 تا صد Unity Effect

شما در حال مشاهده نسخه دموی ویدیو هستید، برای دسترسی کامل همین الان خرید کنید

گارانتی بازگشت وجه
10 ساعت آموزش
امکان دانلود

بهترین آموزش افکت برای بازی سازی در یونیتی | 0 تا صد مجموعه ذرات و پارتیکل سیستم | Particle system | Unity Effect | مقدماتی تا پیشرفته تخصص افکت | به زبان فارسی | دوره آموزشی تخصص افکت برای بازیسازی برای تمام شما دوستداران با استاندارد جهانی و به زبان فارسی تهیه شده است. تمام فرمول ها و کد ها ، مفاهیم و مطالب مرتبط به همراه فایل های ضمیمه به صورت تمام و کمال برای شما قرار داده شده است . ویدیو معرفی را حتما تماشا کنید . در ادامه سوالات و مطالبی که شاید برای شما مهم باشد را در ادامه بررسی میکنیم.

سرفصل ها

افکت چیست و چه موقعیت هایی را خلق میکند ؟

جلوه ( یا همان افکت ) زینت و زیبایی هر بازی است. تمام بازی ها از ماینکرافت گرفته تا بازی های انیمه ای (تون شیدر) و بازی فورتنایت دارای افکت هستند. افکت به زبان ساده به آتش ، دود ، آب (فواره، آبشار) ، جادو ، قدرت های هر کاراکتر ، باران و برف ، نور ، برق و... گفته میشود. از همین جمله میتوان به مهم بودن افکت در بازی ها پی برد. خود افکت ها دسته بندی های مختلفی دارند که در ادامه با آنها همراه خواهیم برد. در این دوره از نسخه 2022 یونیتی استفاده شده است تا انواع شیدر ها و متریالها آشنا شوید. لطفا ویدیو معرفی این دوره را حتما تماشا کنید.


حتما ویدیو معرفی را تماشا کنید زیرا با عکس نمیتوان افکت را به خوبی نشان داد! در ویدیو معرفی افکت های مختلفی برای شما آماده شده است. افکت هایی که پس از گذراندن دوره میتوانید بسازید و با هم ساخته ایم.

آیا همه بازی ها نیاز به افکت دارند ؟

بله !! حتی بازی های پیکسلی یا هایپر کژوال !  تمام موقعیت ها از یک روز آفتابی ساده تا یک بازی جنگی زامبی دارای مواردی همچون آتش و دود و آب هستند پس قطعا تمامی بازی ها نیازمند افکت هستند. تخصص افکت برای کسانیکه میخواهند مدارک حرفه ای بازیسازی را دنبال کنند بسیار ارزنده هست . هرچند هنوز در ایران مدرسه بازی سازی ساده هم نداریم اما اگر روزی بازی سازی در ایران پیشرفت کند این افکت است که جایگاه خاصی دارد.

آیا قیمت این دوره افکت زیاد است ؟ 

با یک مقایسه ساده همه چیز مشخص میشود ! آموزش تخصص افکت به صورت حضوری و آنلاین را میتوانید از انواع دانشگاه های خارجی پیگیری کنید. قیمت دوره ما ، 90 درصد ارزانتر است! مثلا اگر در هفته دو روز آموزش افکت بگذرانید ؛ نیاز به حداقل 5 هفته آموزش است. یعنی 10 جلسه آموزش . هر جلسه قیمتی میان 90 تا 120 دلار دارد. با یک حساب ساده ، قیمت ها بدست می آید. هرچند ما در دوره فایل های ضمیمه ای به شما میدهیم که خودش دست کم 5 میلیون تومانی می ارزد ! در ادامه توضیحات مربوطه به فایل های ضمیمه هم قرار دارد.


در این دوره دقیقا چه مطالی را یاد میگیرید ؟

اول از همه کد هایی را با هم کار میکنیم تا بتوانید از افکت ها استفاده کنید. سپس به شرح مطالب درباره افکت میپردازیم و مطالب و ماژول های مختلف افکت ها را بررسی میکنیم. سپس مشغول به آموزش انواع شیدر ها و گرافیک ها میشویم. فرمول ها و اصطلاحات افکت ها را بررسی میکنیم . سپس افکت های آتش ، دود ، باران و برف ، برق ، قدرت های جادویی ، توپ های افکتی و... را بررسی و با هم میسازیم. کل مطالب مرتبط با ساخت افکت را میگذرانیم تا تبدیل به یک افکتور بشویم.

در فایل های ضمیمه دقیقا چه چیز هایی قرار دارد ؟

فایل های ضمیمه ای که در اختیار شما قرار میگیرد ؛ خودش حداقل به اندازه 5 میلیون تومان می ارزد !! بیش از 150 افکت ارزنده و برد بخور ! 250 ابجکت سه بعدی لوپلی ، 10 ابجکت پایه برای ایجاد افکت ، 37 براش برای ساخت افکت ها ، 25 متریال ارزنده هر کدام همراه با دو نرمال مپ و دیگر ملزومات ، شیدر ها و گرافیک هایی که قرار دارد مانند گرافیک تون شیدر ، جزوه آموزش و کلی فایل های مرتبط با ساخت افکت . کاملترین پک افکت سازی در ایران با افتخار ! در ویدیو هم آنها را میتوانید تماشا کنید.

این دوره همراه با جزوه است و اما شرح این موضوع 

این دوره هم ، همانند دیگر دوره های ما ، دارای جزوه است . تمامی مطالب به همراه عکس و نوشته برای شما قرار داده شده است. همانطور که میدانید داشتن جزوه و تکمیل آن میتواند تا 35 درصد یادگیری را بیشتر کند. مانند دوره های حضوری به شما جزوه داده خواهد شد که باید بعضی از بخش های آنرا خودتان تکمیل کنید تا یاد گیری تکمیل شود. میتوانید جزوه را رنگی یا سیاه و سفید پرینت بگیرید. جزوه هم در فایل های ضمیمه قرار دارد. 


سطح این دوره چقدر بالاست ؟

این دوره به عنوان یک تخصص است نه یک دوره عمومی ! اگر یونیتی را کم و بیش بلد هستید یا اصلا بلد نیستید یا به خوبی یادتان نمانده است ؛ میتوانید در ابتدا دوره عمومی یونیتی را که دارای 5 ساعت آموزش رایگان است تماشا کنید. پس از دیدن آن دوره ، شما آماده میشوید تا این دوره که یک تخصص بازی سازی هست را تماشا کنید.

در این دوره از چه نرم افزار هایی استفاده شده است ؟

مسلما از خود نرم افزار یونیتی و ماژول ها و فایل های گرافیک و... که در دوره هست استفاده کرده ایم. از نرم افزار فتوشاپ ، تری دی مکس ، ادوبی سابستنس تری دی پینتر و... استفاده شده است. اگر این نرم افزار ها را بلد نیستید ؛ هیچ اشکالی ندارد ! میتوانید این دوره را تماشا کنید و سپس اگر فرصت کردید دیگر دوره ها را در همین سایت یعنی توسینسو تماشا کنید تا نرم افزار های مربوطه را یاد بگیرید. 

آیا افکت فقط برای بازی های سه بعدی است ؟

خیر ! درست است که افکت ها معمولا برای انیمیشن های سه بعدی و جلوه های ویژه است اما افکت در بازی سازی اینطور نیست ! از بازی های پیکسلی تا بازی های رندر رئال ، دارای افکت است. افکت های مختلف برای سبک های مختلف بازی سازی وجود دارد. تمامی سبک ها مانند : هایپر کژوال ، رندر رئال ، تون شیدر ، دو بعدی ، دو بعدی پیکسلی و... هیچ محدودیتی برای استفاده از افکت وجود ندارد.

یک دوره خوب اما با زبان عامیانه و مناسب

دوره ما دارای جزوه است. از ابتدا شروع شده و کم کم پیشرفته میشود. دارای جزوه است و توضیحات ساده و مرحله مرحله برای شما عزیزان قرار دارد. در ویدیو معرفی هم نمونه هایی از افکت ها برای شما قرار دارد. این دوره دارای فایل ضمیمه بسیار ارزنده است. دقایق آموزش پر از نکات طلایی هستند. پشتیبان شما عزیزان هم هستیم و به تمامی سوالات شما جواب میدهیم. در ادامه سوالات متداول قرار دارد که میتوانید آنها را مطالعه کنید.

امیدوارم از این دوره آموزش لذت ببرید