تفاوت پلتفرم و فریمورک در چیست؟ مقایسه Platform و Framework

تفاوت Platform و Framework در چیست؟ Platform مجموعه اس از سخت افزار و نرم افزار است که برنامه های نرم افزاری را اجرا میکنند. مثلا بازی هایی که انجام میدهیم ، برای انجام بازی باید حتما لپ تاپ ، موبایل ، کامپیوتر و ... باید داشته باشیم تا اینجا سخت افزار را تامین کردیم و هر کدام از این Device ها باید سیستم عامل خاص خود را داشته باشند یا کلا سیستم عامل داشته باشند که برای موبایل یکی از سیستم عامل های IOS , Java , Android , Windows و ... لازم است و این بخش نرم افزاری است که باید فراهم باشد که در مجموع Platform را معنی می بخشند.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

مثالی از پلتفرم ها : پلت فرم ویندوز ، پلتفرم لینوکس ، پلت فرم اندروید و.... در واقع یک پلتفرم مجموعه ای از سخت افزار و نرم افزار است که برای اجرای یک برنامه کاربردی نیاز است . Framework : مجموعه ای از کتابخانه ها و توابع آماده و از چیش تعریف شده هستند که به کاربر کمک میکند از امکانات یک زبان برنامه نویسی استفاده کند بدون اینکه خود را درگیر مسائل پیچیده کند.

  • مثال : تمام مرورگرها دستورات جاوا اسکریپ را به شکل صحیح تفسیر نمیکنند برای اینکه کد بر روی همه مرورگرها اجرا شود از فریمورک Jqueryاستفاده می شود این فریمورک با انواع مرورگرها سازگار است.امیدوارم مفید بوده باشه ، آرزوی موفقیت و سربلندی برای همه شما عزیزان دارم.

نظرات