محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

آموزش 5 روش پیدا کردن هویت افراد در اینترنت به زبان بسیار ساده

اگر می خواهید شخصی را با استفاده از اطلاعاتی مثل نام و نام خانوادگی ، ایمیل ، شماره تلفن ، شماره ملی و شناسنامه و اساسا هرگونه اطلاعات احراز هویتی پیدا کنید ، بد نیست بدانید که در دنیای دیجیتال امروزی تقریبا کمتر کسی پیدا می شود که هویتی در اینترنت نداشته باشد و کاملا بی هویت در محیط اینترنت محسوب شود .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

کلیک کنید : چگونه یک هکر شویم؟ کاملترین آموزش هکر شدن در دنیا از هیچ تا درآمد

انواع و اقسام شبکه های اجتماعی ، سرویس های آنلاین استعلام اطلاعات ، پیام رسان ها ، وب سایت ها و وبلاگ ها و فروشگاه های اینترنتی و البته خود موتورهای جستجو دارای اطلاعاتی هستند که خواسته یا ناخواسته در خصوص افراد دریافت می کنند و اگر تنظیمات امنیتی درستی برای حفاظت از اطلاعات شخصی افراد وجود نداشته باشد ممکن است این اطلاعات در اینترنت منتشر شود و شما بتوانید هویت افراد را براحتی پیدا کنید .

امروز می خواهیم به شما روش های کاربردی از نحوه پیدا کردن اطلاعات در خصوص افراد در اینترنت را آموزش بدهیم که بسیار می تواند به شما در زمینه پیدا کردن هویت افراد کمک کند ، هر چند که کاری که ما می کنیم از نظر اخلاقی شاید درست نباشد اما در بسیاری از کشورها حتی موتورهای جستجویی وجود دارد که رسما کار پیدا کردن افراد را انجام می دهند و امروز در خصوص این موتورهای جستجو نیز صحبت خواهیم کرد .

روش اول : ترفندهای جستجو در موتور جستجوی گوگل

قویترین ابزار برای جستجوی افراد در اینترنت ، استفاده از موتور جستجوی قدرتمند گوگل است . شما تقریبا هر چیزی را می توانید با ترفندهای جستجو در گوگل در صورت داشتن هویت در اینترنت پیدا کنید ، اما قرار نیست شما با جستجوها و روش های عادی جستجو در گوگل اینکار را بتوانید انجام بدهید. به همین منظور تکنیک های خاص جستجو در گوگل وجود دارد که به آن گوگل هکینگ ( Google Hacking ) گفته می شود و به شما این اجازه را می دهد که بتوانید هر چیزی را در اینترنت پیدا کنید ! خوب صحبت کردن در مورد Google Hacking بسیار زمانبر است و خودش در حد یک کتاب کامل در آمازون چاپ شده است اما در وب سایت توسینسو ما یک ویدیو از برخی ترفندهای جستجوی پیشرفته در گوگل آماده کرده ایم که می توانید با استفاده از آن ضمن پیدا کردن پایان نامه های اینترنتی !! افراد راه هم پیدا کنید ! در حقیقت فقط عنوان مطلبی که جستجو می کنید تفاوت می کند و ماهیت هیچ تفاوتی ندارد :

روش دوم : استفاده از موتور جستجوی People Search

موتور جستجوی اطلاعات هویتی آدمها ، وب سایتی که به آدرس www.pipl.com در اینترنت در دسترس همه قرار دارد و بصورت رایگان امکان جستجو کردن و پیدا کردن افراد را بر اساس نام ، نام خانوادگی ، شماره موبایل و تلفن ، ایمیل و حتی مکان زندگی را فراهم می کند. این وب سایت امکان جستجو کردن به زبان فارسی را نیز فراهم می کند و جالب اینجاست که در قسمت Location یا مکان ، امکان وارد کردن ایران نیز برای جستجو وجود دارد . دقت کنید که اطلاعاتی که این وب سایت در اختیار شما قرار می دهد را معمولا از صفحات شبکه های اجتماعی که افراد در آنها ثبت نام کرده اند استخراج می کند و گزینه جالبتر در جستجو با استفاده از این سرویس ، وجود امکان جستجوهای جانبی ( اسامی مشابه ) و همچنین فیلتر کردن خروجی بر اساس پارامترهایی مثل سن افراد است که می تواند باعث مشاهده نتیجه بهتر و موثرتری برای کاربران شود . نمونه جستجو شده در این وب سایت را در تصویر زیر مشاهده می کنید :

پیدا کردن افراد در اینترنت ، پیدا کردن مشخصات افراد در اینترنت

روش سوم : استفاده از موتور جستجوی Peek You

موتور جستجوی اطلاعات هویتی بعدی به نام Peek You هست که با آدرس www.peekyou.com در دسترس قرار دارد . این موتور جستجوی اشخاص بسیار به نسبت Pipl قویتر کار می کند و بصورت دسته بندی شده از انواع و اقسام شبکه های اجتماعی گرفته تا حتی نتایج جستجوهای شما در برخی موتورهای جستجو ، نتیجه بسیار جذابی را به شما نمایش می دهد. این موتور جستجو نیز امکان جستجو کردن به زبان فارسی را نیز فراهم کرده است و شما می توانید اطلاعات افراد در پروفایل های صفحات شبکه های اجتماعی ، ایمیل و حتی سوابق تخلف افراد را نیز مشاهده کنید ! این موتور جستجو امکانات فیلترینگ بسیار جالبی بر اساس نوع شبکه های اجتماعی و ... را نیز برای شما فراهم می کند که می توانید در زیر نمونه ای از جستجوی انجام شده در این موتور جستجو را مشاهده کنید :

پیدا کردن افراد در اینترنت ، پیدا کردن مشخصات افراد در اینترنت

روش چهارم : استفاده از موتور جستجوی ZabaSearch

این موتور جستجوی افراد از جهاتی بسیار جذاب است ! چراکه حتی برخی اوقات امکان پیدا کردن و چت و گفتگو با افراد را هم امکانپذیر می کند ! اما یکی از بدی هایی که برای ما ایرانی ها دارد این است که این سرویس بصورت اختصاصی برای آمریکایی ها طراحی شده است و قطعا در خصوص استان ها و شهرهای ایران کاربردی ندارد . شما کافیست شماره تلفن و یا آدرس کسی را در آمریکا در این وب سایت وارد کنید تا اطلاعات جالبی مثل کتاب اول ایرانی در اختیار شما قرار بگیرد ! حتی سوء پیشینه افراد هم ممکن است در نتیجه این جستجوها به شما نمایش داده شود اما برای یک ایرانی کجا می تواند کاربرد داشته باشد ؟ من به شخصه برای مطمئن شدن از دروغ های برخی افراد و اینکه می گویند در فلان دانشگاه آمریکایی درس خوانده اند و ... از این موتورهای جستجو استفاده می کنم ، نمونه ای از جستجویی که در این موتور جستجو به آدرس www.zabasearch.com انجام شده است را در تصویر زیر مشاهده می کنید :


پیدا کردن افراد در اینترنت ، پیدا کردن مشخصات افراد در اینترنت

روش پنجم : استفاده از سرویس دوستیابی فیسبوک

شبکه اجتماعی فیسبوک بزرگترین شبکه اجتماعی دنیاست و بیشتر از یک میلیارد نفر عضو این شبکه هستند . قابلیت جستجو و پیدا کردن دوست در این شبکه اجتماعی همواره می تواند به پیدا کردن هویت افراد کمک کند ، شما می توانید حتی با جستجوهای پیشرفته تر محل و آدرس شخص مورد نظر را نیز پیدا کنید و کمی اگر عجول نباشید از طریق ارتباطات دوستی و مشاهده عکس های طرف مقابل ، هویت ها را پیدا کنید . در زیر نمونه ای از جستجویی که در این شبکه اجتماعی انجام شده است را می توانید مشاهده کنید :

پیدا کردن افراد در اینترنت ، پیدا کردن مشخصات افراد در اینترنت

دقت کنید که هر چقدر هم که سرویس های آنلاین وجود داشته باشد در نهایت اگر بخواهید اطلاعات دقیق ، شماره تلفن یا آدرسی از شخصی پیدا کنید قطعا یک سرویس آنلاین عمومی چنین چیزی را در اختیار شما قرار نمی دهد زیرا بر اساس قوانین جرائم رایانه ای در سراسر دنیا ، این موارد جزو نقض حریم خصوصی افراد محسوب می شوند . اگر بر فرض می خواهید از شخصی شکایت کنید یا اطلاعاتی در خصوص مجرمین به دست بیاورید در نهایت سریعتری و مطمئن ترین روش مراجعه به دادگاه ها و دستگاه های دولتی است . اگر پیشنهاد دیگری در بهتر کردن این مطلب دارید در زیر مطرح کنید ، قطعا ما به معرفی بهترین ها بسنده کردیم اما شما می توانید روش های خودتان را در ادامه مطرح کنید .


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران و مجموعه توسینسو ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 80 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر و ناظر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات