محمد نصیری
هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و عاشق طبیعت

Rubber Duck Debugging چیست؟

احتمالا برای شما هم به عنوان یک برنامه نویس پیش آماده است که در زمان کدنویسی به مرحله ای می رسید که باگ در برنامه وجود دارد و هر چقدر به مغزتان فشار می آورید نمی توانید مشکل یا باگی که در کد وجود دارد را برطرف کنید . ممکن است ساعت ها و شاید روزها طول بکشد و متوجه موضوع نشوید و ناگهان به ذهنتان می رسد که این موضوع را با همکار برنامه نویستان مطرح کنید. به محض اینکه شروع به توضیح دادن کد و مشکلی که دارید برای دوستتان می کنید ناگهان به اشتباه خود پی می برید !! جالب است بدانید که این یک روش معمولا Debug کردن برنامه ها در دنیا به حساب می آید !

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

Rubber Duck Debugging

اما شما قرار نیست همیشه یکی را در کنار خود داشته باشید یا اینکه الزاما همکار برنامه نویسی داشته باشید. به همین دلیل در روشی به نام Rubber Duck Debugging یا رفع باگ اردک پلاستیکی ، برنامه نویس در کنار خودش یک اردک پلاستیکی یا یک عروسک قرار می دهد و برای عروسک شروع به توضیح دادن خط به خط کد و مشکی که دارد می کند و بعد متوجه می شود که اشکال کارش کجاست !  در واقع این همان نکته اگر به کسی توضیح بدهید به درستی برای خودتان جا می افتد است . بسیاری از برنامه نویس ها در دنیا از حیوانات خانگی مثل سگ و گربه برای اینکار استفاده می کنند .

نویسنده : محمد نصیری

منبع : جزیره برنامه نویسی وب سایت توسینسو

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی است


محمد نصیری
محمد نصیری

هکر کلاه سفید ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و عاشق طبیعت

محمد نصیری در اینستاگرام با اکانت IranCySec هستم ، هکر کلاه سفید و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر فقط به عنوان بازرس و ممیز امنیت اطلاعات فعالیت می کنم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات