محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

LPI رسما نمایندگی های ایران را به دلایل سیاسی تعلیق کرد !!

چند وقت پیش در توسینسو یکی از دوستان که دوره آموزشی LPIC مجموعه را تهیه کرده بود در خصوص نحوه دریافت مدرک بین المللی لینوکس از LPI سئوال کرد ، طبق معمول همیشه پیشنهاد می کنم به دوستان که برای دریافت مدارک بین المللی LPI صرفا در مراکز آزمون مجاز که نمایندگی واقعی انستیتو لینوکس حرفه ای یا همان LPI در ایران هستند استفاده کنید که سه مورد از این مراکز آموزش و آزمون بصورت رسمی در ایران وجود داشت ، در کمال تعجب چند روز پیش بعد از معرفی کردن لیست مراکز آزمون مجاز در وب سایت LPI متوجه موضوع جالبی شدم که چندان اطلاعاتی در این خصوص نداشتم ، در واقع اسم کشور ایران به کلی از لیست Training Partner ها یا همکاران آموزشی حذف شده بود که با توجه به تصویر زیر کاملا مشخص است :

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
قطع همکاری LPI با ایرانخوب جالب اینجاست که حتی در اوج تحریم هایی که در سالهای گذشته بر ایران حاکم بوده است این همکارهای آموزشی در ایران بدون مشکل به کار خودشان ادامه می دادند ، برای روشن شدن موضوع در قسمت Contact Us وب سایت LPI.org پیام زیر را ارسال کردیم و منتظر پاسخ ماندیم :

Hello;
We have found that there is not anymore training partners from LPI in IRAN , we 
want to know that what was the problem and how can we take our examination in 
IRAN ?
Thanks.


سلام ، ما متوجه شدیم که دیگه نمایندگی رسمی LPI در ایران وجود نداره ، میخایم بدونیم که مشکل چی بوده و چطوری می تونیم امتحانات LPI رو در ایران برگزار کنیم ؟ سپاسگزارم

خوب پاسخی که از طرف تیم پشتیبانی LPI به ایمیل من ارسال شد این بود :

We appreciate and value our relationship with you and sincerely apologize for the 
inconvenience this may cause. As you are aware, Linux Professional Institute Inc. is 
committed to conducting business to the highest legal and ethical standards in line with 
all applicable laws, standards and accepted commercial practices. We periodically 
reevaluate the feasibility of our global activities taking into account changing 
commercial, legal and reputational risks to our company, team members and 
partners.  As you can appreciate, this is a continually evolving process.  In the context 
of an ongoing review, we have taken the decision to suspend our activities in your 
country pending completion of our review.  We appreciate that you may have some 
concerns about this decision, but assure you that it reflects a thorough and reasoned 
consideration. When we find ourselves in a position to resume our activities, we will do 
so and be in touch as soon as we can.
Regards , Customer Support
Linux Professional Institute

 

سلام ، متشکرم از توجه شما ( پرسش شما ) ، باید به اطلاع شما برسونیم که با توجه به تشخیص عدم صلاحیتی که از جانب ما بوده است فعلا تمامی فعالیت های ما در کشور شما به حالت تعلیق درآمده است. ما از شما بابت این موضوع عذرخواهی می کنیم و از این موضوع ناراحت هستیم برای رابطه ای ( تماسی ) که شما با ما برقرار کرده اید احترام قائل هستیم. همانطور که می دانید انستیتو لینوکس حرفه ای ( LPI ) شرکتی است که برای انجام فعالیت های تجاری و کسب و کاری که انجام می دهد بالاترین سطح استانداردهای قانونی و اخلاقی را با رعایت کردن موازین قانونی متعهد شده است.

ما بصورت دوره ای و متناوب فعالیت های نماینده های خودمان و فعالیت های شرکت های تابعه خودمان را در سراسر دنیا ارزیابی می کنیم و این ارزیابی ها شامل مباحث تجاری ، قانونی و همچنین ریسک های تجاری ، حقوقی و اعتباری را شامل می شود ، نتیجه این ارزیابی ها امکان فعالیت یا ادامه همکاری با مجموعه های تابعه را می دهد. همانطور که شما می دانید این یک فرآیند متناوب و مداوم و البته دوره ای است که مرتبا در حال تغییر و تحول است ، با توجه به انجام شدن همین بازرسی های دوره ای تصمیم بر این گرفته شد که فعالیت های کلیه نماینده های ما در کشور شما به حالت تعلیق در بیاید و البته این بررسی ها مجددا نیز انجام خواهند شد.

ما درک می کنیم که ممکن است این تصمیم ما باعث آزرده خاطر شدن شما شود اما طبیعتا دلایل و استدلال های منطقی برای اینکار وجود داشته است. زمانیکه احساس کنیم می توانیم به همکاری ها و فعالیت های خودمان در ایران ادامه بدهیم در اسرع وقت شما را در جریان خواهیم گذاشت. با تشکر تیم پشتیبانی انستیتو لینوکس حرفه ای ( LPI )


خوب ترجمه پاسخ LPI را مشاهده کردید ، هر چند من در ترجمه کردن نامه ها و اساس نامه نگاری های اینچنینی اصلا تبهر ندارم اما مضمون کاملا مشخص است ، به دلیل بررسی های دوره ای شما تعلیق شده اید ، اما این پارامترها و بررسی ها مشخص نشده اند که دلیل واقعی قطع همکاری LPI با ایران در چیست ؟ شرکتی که سالها در ایران فعالیت می کرده است چرا به یکباره 4 نماینده خود در ایران را تعلیق می کند ؟ خوب در ادامه این سئوال را مجددا در ادامه مکاتبه برای دوستان LPI ارسال کردیم :

Thanks for your answer , was there any problem from the training partners 
themselves or is that a political problem ? is that right that the future examination will 
only be taken in Prometric or VUE ? 
Thanks.


سپاسگزارم از پاسخگویی شما ، آیا مشکلاتی که عنوان کردید مربوط به همکاران آموزشی شما در ایران بوده است یا اینکه مشکلات سیاسی باعث این قطع همکاری بوده است ؟ آیا این درست است که آزمون های آینده شرکت LPI را فقط شرکت های Prometric و VUE برگزار خواهند کرد ؟ با تشکر

اما پاسخ به این سئوال اصلا سریع نبود ، برعکس سئوال اول و به جای تیم پشتیبانی شخصی به نام Kevin پاسخ من را به این شکل داده است :

Hello,There were no issues with the training partners individually. At this time it is not 
possible to write the exams, however when this changes we will reach out to you. 
Regards, Kevin


با سلام ، هیچ مشکلی در خصوص فعالیت های همکاران آموزشی LPI در ایران وجود نداشته است ، در حال حاضر امکان برگزاری این آزمون ها در کشور شما وجود ندارد ، به هر حال زمانیکه امکان برگزاری آزمون فراهم شد شما را در جریان خواهیم گذاشت. موفق باشید ، کوین

حالا ... نظر با شماست ... آیا دلایل سیاسی باعث قطع همکاری LPI با ایران شده است ؟ ITPRO باشید


محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات