امیرحسین کریم پور
مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

آموزش برطرف کردن مشکل Load نشدن دسکتاپ Unity در اوبونتو

اگر از کاربران سیستم عامل Ubuntu بوده باشید ممکن است برای شما این مشکل بوجود آمده باشد که هنگامی که به اوبونتو لاگین می کنید هیچ آیکنی و هیچ چیزی در صفحه نمایش دسکتاپ Unity نمایش داده نمی شود و تنها چیزی که مشاهده می کنید یک دسکتاپ رنگی است و هیچ چیزی در آن وجود ندارد . برای حل این مشکل شما بایستی Unity plugin را به سر جای خود بازگردانید . خب برای انجام این کار دیگر نمی توانیم از محیط گرافیکی استفاده کنیم پس با فشردن کلید های Ctrl+Alt+T ترمینال را باز می کنیم .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

شما میتوانید با راست کلیک کردن روی دسکتاپ و انتخاب گزینه Open terminal here ترمینال را باز کنید البته ممکن است این روش جوابگو نباشد و مجور به استفاده از کلید های کیبورد برای باز کردن ترمینال شوید و یا ممکن است شما برای این کار مجبور شوید کلید های Ctrl+Alt+F1 را فشار دهید و دوباره لاگین کنید . بعد از اینکه ترمینال را باز کردید ما بایستی پکیجی به نام compizconfig-settings-manager را روی اوبونتو نصب کنیم برای این کار کافیست تا دستور زیر را در ترمینال اجرا کنیم :

:~# sudo apt-get install compizconfig-settings-manager

بعد دستور زیر را اجرا کنید :

:~# DISPLAY=:0 ccsm &

قسمت اول دستور فوق به ترمینال می گوید که روی کدام Display یا صفحه نمایش میخواهی Load شوی . اگر شما به ترمینال با یک شماره TTY متصل شدید با فشردن کلید های Ctrl+Alt+F7 و یا در برخی مواقع Ctrl+Alt+F8 به محیط گرافیکی باز گردید . حال باید در صفحه باز شده CompizConfig Settings Manager پلاگین Unity plugin را پیدا کنید و آنرا Enable یا فعال کنید سپس از شما جمله ای مشابه زیر پرسیده خواهد شد :

Ubuntu Unity Plugin requires the plugin OpenGL. Enable Ubuntu Unity Plugin / Enable OpenGL

که باید تیک این گزینه را بزنید تا Ubuntu Unity Plugin فعال شود . حال با دستور reboot و یا init 6 سیستم را یکبار Restart کنید .

نویسنده : امیرحسین کریم پور

منبع : linux.tosinso.com

هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد


امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور

مدیر ارشد توسینسو و متخصص سرویس های مایکروسافت

امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد توسینسو ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و... ، سابقه کار با سازمان ها و شرکت های مختلف در زمینه سرویس های مایکروسافت در قالب پروژه ، مشاوره و آموزش. علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی

نظرات