محمد نصیری
بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

آموزش نصب .NET Framework در ویندوز سرور

شاید فکر کنید نصب کردن .NET Framework در ویندوز سرور 2012 کار بسیار ساده ای است! اما با توجه به تغییراتی که در کنسول Server Manager این سیستم عامل انجام شده است نصب کردن این ابزار کمی سخت تر شده است و شما با کلیک کردن بر روی Feature مورد نظر در Server Manager موفق به نصب آن نخواهید شد .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

برای نصب کردن این ابزار حتما شما باید DVD سورس سرور 2012 را درون DVD-ROM دستگاه قرار بدهید و بعد از انتخاب Feature مورد نظر بر روی گزینه Specify Alternate Source همانطور که در تصویر پایین مشاهده می کنید بایستی کلیک کنید و مسیر درایور DVD-ROM و آدرس Source و پوشه xfx را برای این قسمت که در DVD نصب ویندوز سرور 2012 وجود دارد انتخاب کنید تا بتواند فایل های مورد نیاز خود را از این قسمت نصب کند.

آموزش نصب .Netframework 3.5 در ویندوز سرور 2012
نصب دات نت فریمورک 2012

بعد از انتخاب مسیر مورد نظر سایر مراحل بدون مشکل ادامه پیدا کردن و .NetFramework 3.5 نصب می شود. البته شما می توانید علاوه بر این محیط گرافیکی بعد از قرار دادن DVD نصب ویندوز سرور 2012 درون دستگاه دستور زیر را در Command Prompt با دسترسی Administrator وارد کنید و .NetFramework 3.5 را بدون نیاز به کنسول گرافیکی نصب کنید.

dism /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /all /Source:d:\sources\sxs /LimitAccess
آموزش نصب .NetFramework 3.5 در سرور 2012

اگر راهکار دیگری را مد نظر دارید خوشحال می شویم در ادامه عنوان کنید.

  • مشکل نصب دات نت فریم ورک در ویندوز سرور چیست؟

    در برخی اوقات اگر ویندوز سرور شما به اینترنت متصل نباشد یا آدرس IP شما در سرورهای اپدیت مایکروسافت مسدود باشد ، شما نمی توانید به سادگی دات نت فریم ورک را نصب کنید .
  • چگونه دات نت فریمورک را در ویندوز سرور نصب کنیم؟

    در ویندوز سرورهای 2012 ، 2016 و 2019 شما می توانید از محتویات DVD نصب ویندوز برای نصب کردن DotNetFramework استفاده کنید ، کافیست آدرس سورس دات نت فریمورک را در مسیر نصب Feature های ویندوز معرفی کنید ، این ساده ترین روش نصب دات نت فریمورک در محیط های فاقد اینترنت است ، البته امکان دانلود و نصب جانبی ان بصورت آفلاین هم وجود دارد

محمد نصیری
محمد نصیری

بنیانگذار انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، هکر کلاه خاکستری ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات

محمد نصیری هستم ، هکر قانونمند و کارشناس امنیت سایبری ، سابقه همکاری با بیش از 50 سازمان دولتی ، خصوصی ، نظامی و انتظامی در قالب مشاور ، مدرس و مدیر پروژه ، مدرس دوره های تخصصص شبکه ، امنیت ، هک و نفوذ ، در حال حاضر در ایران دیگه رسما فعالیتی غیر از مشاوره انجام نمیدم و مقیم کشور ترکیه هستم ، عاشق آموزش و تدریس هستم و به همین دلیل دوره های آموزشی که ضبط می کنم در دنیا بی نظیر هستند.

نظرات