حسین احمدی
بنیانگذار توسینسو و برنامه نویس و توسعه دهنده ارشد وب

آموزش استفاده از سرویس ارسال SMS کاوه نگار

یکی از سرویس های پر استفاده در دنیای وب، سرویس های ارسال پیامک هستند که این روز ها تعدادشون هم خیلی زیاد شده و هر کدوم معایب و مزایایی خودشون رو دارند. تو این مطلب قصد داریم تا با یکی از سرویس های ارسال پیامک آشنا بشیم که خدمات زیادی رو در اختیار استفاده کنندگان قرار میده و تقریباً میشه گفت اکثر نیاز های شما رو بر آورده می کنه. این سرویس نامش کاوه نگار هست. این نکته رو بگم که این مطلب یک ریپورتاژ آگهی یا تبلیغ نیست و به این خاطر که تیم توسینسو از این سرویس استفاده می کنه و خیلی هم از سرویس راضی هستیم تصمیم به معرفی این سرویس گرفتیم.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

بریم سراغ معرفی، بررسی امکانات و نحوه استفاده از سرویس کاوه نگار. همونطور که گفتم سرویس کاوه نگار یک سرویس بسیار قابل اطمینان هست که امکانات زیادی رو در اختیار شما میزاره. برخی از امکانات این سرویس رو در زیر مشاهده می کنید:

  1. قابلیت دریافت شماره اختصاصی برای ارسال پیامک
  2. قابلیت ارسال پیامک اعتبار سنجی با قابلیت ارسال به کلیه خطوط تلفن همراه
  3. امکان ارسال تماس صوتی در صورت عدم ارسال پیامک
  4. قابلیت تعریف قالب پیام صوتی به صورت متنی و تبدیل متن به گفتار
  5. امکان ارسال پیامک بین المللی به خطوط تلفن سایر کشورها

اما چطور می تونیم از سرویس ارسال پیام کوتاه کاوه نگاه استفاده کنیم. چون من خودم با زبان سی شارپ آشنایی دارم نمونه هایی که اینجا آوردم به زبان سی شارپ هست، اما شما می تونید از هر زبان دیگه ای که مایل باشید استفاده کنید. ما تنها بخش اعتبار سنجی رو اینجا معرفی می کنیم و اینکه چطور می تونید قالب تعریف کنید و ارسال پیامک رو انجام بدید.

در ابتدا با ورود به سایت کاوه نگار یک حساب کاربری ایجاد کنید و وارد پنل بشید، بخش تکمیل اطلاعات کاربری، ارتقاء به سطح مورد نظر و شارژ حساب کاربری رو انجام بدید، پنلی که مشاهده می کنید مشابه تصویر زیر هست:

سرویس پیام کوتاه کاوه نگار

داخل تصویر بالا بخش مربوط به اعتبار سنجی مشخص شده که می تونید قالب مورد نظر رو تعریف کنید، تصویر زیر بخش مربوط به تعریف قالب اعتبار سنجی هست که می تونید قالب پیامک و قالب پیام صوتی رو تعریف کنید:

سرویس پیام کوتاه کاوه نگار
سرویس پیام کوتاه کاوه نگار

دقت کنید که داخل بخش الگوی پیامک باید حتماً یک token تعریف کنید، token ها که از %token شده و سپس با عدد مشخص می شود مقادیری است که شما می تونید از داخل کد داخل پیام اضافه کنید، برای مثال فرض کنید الگویی برای ارسال کد اعتبار سنجی می خواهید تعریف کنید، الگوی پیامکی به صورت زیر تعریف می شود:

کد اعتبار سنجی شما: %token

وب سایت توسینسو

بعد از تعریف قالب پیامک باید منتظر باشید که الگوی شما تائید شود، دقت کنید که حتماً نام وب سایت شما باید داخل الگوی تعریف شده ذکر شود و حتماً شامل یک token باشد تا الگوی شما تائید شود. پس از تائید الگوی پیامکی می توانید از سرویس استفاده کنید. قبل از کد نویسی باید کلید API رو از وب سایت دریافت کنید. برای دریافت کلید مطابق عکس زیر می توانید کلید API رو دریافت کنید:

سرویس پیام کوتاه کاوه نگار

بعد از دریافت کلید API وارد محیط کد نویسی (در اینجا Visual Studio) شده، یک پروژه ساده ایجاد کنید. برای ارسال پیامک اعتبار سنجی از آدرس زیر استفاده می کنیم:

https://api.kavenegar.com/v1/apikey/verify/lookup.json

در آدرس بالا قسمت apikey رو با کلیدی که از پنل دریافت کردید جایگزین کنید. کدی که برای ارسال پیامک استفاده می کنیم به صورت زیر هست:

var code = new Random((int)DateTime.Now.Ticks).Next(10000, 99999);
var verifyApiAddress = "https://api.kavenegar.com/v1/apikey/verify/lookup.json";
var queryStrings = new List<string>
{
	"receptor=" + 09123456789,
	"template=" + "MyTemplate"
};
queryStrings.Add($"token={WebUtility.UrlEncode(code.ToString())}");

verifyApiAddress += "?" + string.Join("&", queryStrings);
using (var client = new HttpClient())
{
	try
	{
		var result = JsonConvert.DeserializeObject<dynamic>(await client.GetStringAsync(verifyApiAddress));
	}
	catch (Exception e)
	{
	}
}

داخل کد بالا برای دریافت جواب از Newton Soft برای تبدیل Response به Json استفاده شده است. پس از اجرای کد بالا کد فعال سازی به شماره همراه مورد نظر ارسال خواهد شد (شماره داخلی یا بین المللی) و در صورت عدم دریافت پیامک پیام صوتی به صورت خودکار برای مخاطب ارسال می شود. این مطلب یک بررسی کوتاه از سرویس کاوه نگار و نحوه استفاده از آن بود. امیدوارم مورد استفاده دوستان عزیز قرار بگیرد.

نویسنده: حسین احمدی

منبع: وب سایت توسینسو

هر گونه نشر یا کپی برداری با ذکر نام نویسنده بلامانع است


حسین احمدی
حسین احمدی

بنیانگذار توسینسو و برنامه نویس و توسعه دهنده ارشد وب

حسین احمدی ، بنیانگذار TOSINSO ، توسعه دهنده وب و برنامه نویس ، بیش از 12 سال سابقه فعالیت حرفه ای در سطح کلان ، مشاور ، مدیر پروژه و مدرس نهادهای مالی و اعتباری ، تخصص در پلتفرم دات نت و زبان سی شارپ ، طراحی و توسعه وب ، امنیت نرم افزار ، تحلیل سیستم های اطلاعاتی و داده کاوی ...

نظرات