زهرا مرشدی
متخصص شبکه های مایکروسافت

Hamachi چیست؟ معرفی ابزار دسترسی و شبکه خصوصی LogMeIn

حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که به محل کار خود میروید و مشغول کار میشوید ولی یادتان می افتد که به فایلی نیاز دارید وآن فایل در کامپیوتر خانگی شما ذخیره شده و در محل کار به آن دسترسی ندارید،یا بخواهید بین کامپیوتر محل کار ( مثلا لپتاپ شخصی خودتان ،به جز کامپیوتر شرکت)و کامپیوتر خانه اطلاعات رد و بدل کنید.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
وب سایت توسینسو

یا در سطح شبکه ی داخلی خانگی.با خودتان میگویید کاش میشد از هر جایی میتوانستم به اطلاعاتم دسترسی داشته باشم. روشی که من پیشنهاد میکنم این است که برنامه ی Hamachi را دانلود و نصب کنید.این نرم افزار ژاپنی است و کار با آن بسیار ساده است و نیاز به دانش شبکه ای بالا ندارد.کارش دسترسی از راه دور تحت اینترنت است.با استفاده از Hamachi میتوانید یک شبکه ی ایزوله یا خصوصی در محیط خانه یا برعکس آن،در محل کار خود ایجاد کنید.

این نرم افزار برای حداکثر 16 کامپوتر رایگان است اما برای تعداد بیشتر از 16کامپیوتر باید هزینه پرداخت کنید.در واقع نوعی شبکه ی vpn است که میتوانید از راه دور به اطلاعات اشتراکی در آن دسترسی داشته باشید.به این شبکه یک ip جداگانه و نام میدهید و میتوانید با دادن نام و پسورد به اعضایی که میخواهید امکان استفاده از آن را بدهید.

قابلیتهای نرم افزار Hamachi

  • 1.ایجاد یک شبکه ی امن روی اینترنت
  • 2.دارای یک واسط کاربری ساده
  • 3.امکان به اشتراک گذاری فایلها
  • 4.اجرای بازی ها ی تحت شبکه
  • 5.امکان گفتگوی اعضا(chat)
  • 6.سازگاری آن با نسخه های متفاوت ویندوز

بعد از دانلود نرم افزار از طریق لینک آخر مقاله،آن را نصب کنید و کلید power on را بزنید

وب سایت توسینسو

و وقتی این پنجره باز شد یک نام برای آن ایجاد کنید .میتوانید از نام کامپیوتر ویندوز یا شبکه ی داخلی خود استفاده کنید. سپسcreate

وب سایت توسینسو

کامپیوتر شما یک آدرس ip در شبکه ی Hamachi میگیرد و در مرحله ی بعد باید گزینه ی create a new network را بزنیدتا یک شبکه ایجاد کند.

وب سایت توسینسو

وقتی این پنجره بالا آمد یک Network Id و پسورد به آن بدهید.

وب سایت توسینسو

اکنون شبکه ی شما آماده است اما فقط یک کامپیوتر که کامپوتر شماست،در آن قرار دارد

وب سایت توسینسو

برای اینکه به دیگران ،امکان استفاده از آن را بدهید،باید نرم افزار Hamachi را نصب کنند و کلید power on وبعد از آن نام شبکه ی شما و پسورد آن را وارد کنند و به شبکه ی شماjoin شوند.

وب سایت توسینسو
وب سایت توسینسو
وب سایت توسینسو

کامپیوترهایی که در این شبکه حضور دارند میتوانند با هم تبادل اطلاعات و گفتگو کنند و از منابع اشتراکی همدیگر استفاده کنند.با کلیک راست روی کامپیوتر مورد نظر چند گزینه پیش روی شما وجود دارد که مهمترین آنها را برای شما شرح میدهم.

وب سایت توسینسو

ping:با انتخاب این گزینه ،شما یک بسته ی tcp برای کامپیوتر مقصد ارسال میکنید و به نوعی برای اطلاع گرفتن از حضور یا عدم حضور کامپیوتر مقصد در شبکه Hamachi (خودتان) است.

Chat:امکان گفتگو بین کاربران شبکه را فراهم میکند.

Browse:با انتخاب این گزینه و باز شدن پنجره ی explore شما میتوانید به منابع اشتراکی کامپیوترهای دیگر دسترسی پیدا کنید.

وب سایت توسینسو

و نکته ی آخر این که تبادل اطلاعات در این شبکه امن است به دلیل اینکه از الگوریتم AES استفاده میکند،اما یادتان باشد که نام شبکه و پسورد خود را محفوظ نگه دارید.

Download LogMeIn Hamachi


زهرا مرشدی
زهرا مرشدی

متخصص شبکه های مایکروسافت

وقتی باختم مسیر را یافتم.راهی جز موفقیت ندارم پس راهی میشوم.

نظرات