احمد  باغی
بیکار ، فقط مرخصی ندارم !!!

آموزش Freeze کردن ویندوز با اسکریپت : ویندوز را منجمد کنید !

با سلام ، مدتی بود به دنبال یک " فریز ویندوز " کنترل شده بودم که برنامه هایی مثله آنتی ویروس و سرویس آپدیت ویندوز و ... بتونن به کارشون برسن و ریست و فریز نشن ... از افراد زیادی هم سوال می کردم و میگفتن وقتی نرم افزار های جانبی هستن چه نیازی هست که دنباله یک راه حل فریز در خود ویندوز بگردی متاسفانه این برنامه ها بعد مدتی باعث کندی سیستم و بهم ریخته شدن آیکون نرم افزار ها و سرویس های ویندوز میشدن .

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

اما بسیار مهم وقتی شما هزینه زیادی برای آنتی ویروس و ایجاد سرویس های WSUS انجام دادین و بخشی از سیستم های شبکه تون در داخل سایت ها و کتابخانه و ... برای استفاده عمومی باز هست بتونید از فریز کردن ویندوز به صورت کاملاً کنترل شده و بدون دردسر استفاده کنید این روش رو در سایت توسینسو قرار میدم ، برای شروع :

  1. فایل ضمیمه شده Clear Desktop.bat را دانلود کنید سپس ویندوز را در حالت مشاهده فایل های مخفی تنظیم کنید تا فولدر های مخفی را نشون بده !
  2. اکانت کاربری که قصد دارین فریز روش اعمال بشه وارد شید
  3. وارد مسیر X:\Users\Public\Desktop ( منظور از ایکس x مسیر نصب ویندوز ) بشید و داخل پوشه Public Desktop تمامی شورکات های برنامه های روی دسکتاپ را قرار بدید ( بجز شورکات های اصلی ویندوز )
  4. فایل Clear Desktop.bat را در مسیر X:\Users\Public کپی کنید و حالا Edit کنید عبارت Student داخل این فایل نام کامپیوتر خودمه شما هم متناسب با نامی که به کامپیوترتون دادین اینو ویرایش کنید
  5. برنامه Task Scheduler در ویندوز را اجرا کنید و در سمت راست روی عبارت Create Basic Task Wizard کلیک کنید بخش Name را Clear Desktop قرار بدین و Next کنید در لیست Trigger را When I Log on انتخاب کنید و Next در Action بخش Start a Program انتخاب شده و Next کنید ، بخش Program a Start در Browse کلیک کنید و مسیر اسکریپت Clear Desktop.bat را بدین و سپس Next و Finish کنید .
  6. برای تست این روش یک New folder بسازید و ویندوز را مجدد راه اندازی کنید موقع لود شدن کامل ویندوز این پوشه باید حذف شده باشه

**** این روش را با ویندوز 10 روی 45 تا سیستم تست کردم و اوکی بود ** روی ویندوز 7 هم فقط در محیط وی ام ور امتحان کردم و جواب داده ***


 احمد  باغی
احمد باغی

بیکار ، فقط مرخصی ندارم !!!

Update, Backup & Security رمز موفقیت ادمین و پایداری شبکه

نظرات