حسین احمدی
بنیانگذار توسینسو و برنامه نویس و توسعه دهنده ارشد وب

آموزش حذف کردن صدای خواننده از آهنگ بوسیله Python

چگونه می توان صدای خواننده از یک آهنگ را حذف کرد؟ جواب ساده ای داره. بوسیله Python این کار به راحتی و با کیفیت و دقت عالی انجام میشه. نیازی به دانش زیاد برنامه نویسی هم نداره! کافیه کتابخانه ای به نام Spleeter رو بر روی سیستمتون نصب کنید و عملیات جداسازی صدای خواننده از آهنگ رو انجام بدید. در ابتدا اگر بر روی سیستم شما پایتون نصب نیست، از این لینک پایتون رو دانلود و روی سیستمتون نصب کنید. بعد از نصب پایتون باید کتابخانه Spleeter بر روی سیستم شما نصب بشه. بوسیله دستور زیر می تونید این کتابخونه رو روی سیستمتون نصب کنید:

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران
pip install spleeter

بعد از تکمیل نصب Spleeter برای جداسازی صدای خواننده یک فایل رو انتخاب کنید و بوسیله دستور زیر از خط فرمان یا همون cmd عملیات جدا سازی رو انجام بدید:

spleeter separate -p spleeter:2stems -i "input.mp3" -o output

بعد از اجرای دستور بالا، فایل ورودی با نام input.mp3 پردازش شده و صدای خواننده از موسیقی جدا میشه و به صورت دو فایل در پوشه output ذخیره میشه. نکته جالب این ابزار این هست که صدای خواننده رو جداگانه در اختیار شما میزاره و فایل موزیک هم جدا. در قسمت spleeter:2stems ما مشخص کردیم که خروجی دو حالته مد نظر ما هست، یعنی صدای خواننده و موزیک به صورت جداگانه، شما می تونید از حالت های زیر استفاده کنید:

  1. 2stems: صدای خواننده/موزیک
  2. 4stems: صدای خواننده/درام/باس/سایر بخش ها
  3. 5stems: صدای خواننده/درام/باس/پیانو/سایر بخش ها

اما پرکاربردترین بخش گزینه یک هست مگر اینکه استفاده حرفه ای از این ابزار بخوایید انجام بدید. نکته ای که باید بهش توجه کنید اینه که برای بار اول که دستور spleeter رو اجرا می کنید تعدادی فایل دانلود میشه و ممکنه کمی طول بکشه تا خروجی برای شما تولید بشه، اما بعد از دانلود فایل ها، روند پردازش و ایجاد خروجی سریعتر انجام میشه


حسین احمدی
حسین احمدی

بنیانگذار توسینسو و برنامه نویس و توسعه دهنده ارشد وب

حسین احمدی ، بنیانگذار TOSINSO ، توسعه دهنده وب و برنامه نویس ، بیش از 12 سال سابقه فعالیت حرفه ای در سطح کلان ، مشاور ، مدیر پروژه و مدرس نهادهای مالی و اعتباری ، تخصص در پلتفرم دات نت و زبان سی شارپ ، طراحی و توسعه وب ، امنیت نرم افزار ، تحلیل سیستم های اطلاعاتی و داده کاوی ...

نظرات