امیر حسین اردلان
مدرس دوره های گرافیکی ( بیشتر گرافیک سه بعدی )

چگونه یک کد یونیتی در زمان غیر فعال بودن ابجکت انجام شود ؟

چگونه یک کد بازی سازی یونیتی در زمان غیر فعال بودن ابجکت انجام شود ؟ آشنایی با دو تابع Method فعال و غیر فعال OnEnable , Disable .  زمان از کار افتادن گیم ابجکت ، تعدادی از کد های آن انجام شود . 

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

در یونیتی ، زمانی که یک گیم ابجکت غیر فعال می شود ، کد ها و تمام فعالیت های آن نیز ، غیر فعال می شود اما نکته اینجاست که این گیم ابجکت از بین نرفته است و حذف نشده است ! کد حذف شدن با غیر فعال شدن بسیار تفاوت دارد . 

چگونه یکسری کد در هنگام غیر فعال بودن گیم ابجکت انجام شوند ؟ 

اول باید ببینیم که چرا ابجکت از کار افتاده یا غیر فعال شده است . در اکثر اوقات ، یا گیم ابجکت از اول غیر فعال بوده یا توسط کد ، غیر فعال شده است . کد غیر فعال شدن یک ابجکت 

;gameObject.SetActive(false) 

حال که ابجکت از کار افتاده است ، می خواهیم که یکسری از اطلاعات را بخواند یا تغییر دهد یا . . . که آنرا با تابع غیر فعال بودن می نویسیم : 

Public Void OnDisable()
{
print("Disable");

}

در محلی که print نوشته شده است ، می توانید کد های مورد نظر خود را بنویسید تا اجرا شود . این ، فقط یک مطلب ساده بود ! مثلا مطلب ستاره دهی به مراحل ، یعنی مثلا مرحله اول را دو ستاره برده ام ، پس باید دو ستاره فعال شود و مطالب بیشتر و تمرینات بیشتر را می توانید از دوره یونیتی همتراز با فرانسه تهیه کنید . 

کاملترین دوره آموزشی بازی سازی با یونیتی در ایران + ساخت کاراکتر + 10 متد برای موس امیر حسین اردلان
امیر حسین اردلان

مدرس دوره های گرافیکی ( بیشتر گرافیک سه بعدی )

امیر حسین اردلان هستم . عاشق طبیعت . مسلط به تری دی مکس . یونیتی برای ساخت بازی و برنامه نویسی سی شارپ . افکتور سه بعدی . اندکی زیبراش بلدم و خیلی برنامه های کامپیوتری دیگر و پیشرو در نرم افزار های گرافیکی بروز و روش کار با انها آدرس کانال در ایتا: https://eitaa.com/Ardalan_CG

نظرات