ابوالفضل نوری
Linux geek, network analyzer

دفکان چیست؟ (اجتماع بزرگ هکر ها، نحوه دسترسی + کارایی)

ممکن است غیر قابل باور باشد اما درست در هنگامی که ما دوستداران تکنولوژی فکر می کنیم از همه اخبار دنیای کامپیوتر و فناوری اطلاعات و امنیت آنها آگاه هستیم و دانش خود را به روز کرده ایم، دسته بزرگی از هکرها در سرتاسر جهان به صورت آنلاین و در سمینار های دفکان در حال بحث در باب مسائل داغ دنیای تکنولوژی و امنیت هستند!

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

دفکان، اجتماع بزرگ هکر ها و تاسیس آن

دفکان، که بعنوان زیر مجموعه یک اجتماع هکر های آمریکایی کانادایی در سال 1993 تاسیس شد، امروزه دارای فعالیت کاملا مستقل بعنوان یک به اصطلاح پارتی یا انجمن است که در زمان های مشخصی از سال سمینار ها و گفتگوهایی میان بزرگان حوزه تکنولوژی و شاخه های مختلف آن برگزار می کند. این وبسایت که در دارک وب پشتیبانی می شود همچنین دارای ویژگی های آموزشی مختلف در شاخه های مختلف حوزه تکنولوژی، موسیقی و حتی هنر است. به طور کلی دفکان از مهم‌ترین و قابل توجه‌ترین گردهمایی‌های هکرها در جهان است که همه ساله در شهر لاس وگاس، ایالت نوادا برگزار می‌شود. امروزه بسیاری از شرکت کنندگان در آن شامل متخصصان امنیت سایبری، خبرنگاران، وکلا، کارمندان دولت فدرال، محققان امنیتی، دانشجویان و هکرهایی هستند که به نرم افزار، رایانه، سخت افزار، و هر چیزی که بتوان «هک» کرد، علاقه‌مند هستند. این گردهمایی در قالب یک وبسایت در دارک وب پشتیبانی می شود که در ادامه آن را بررسی می کنیمصفحه Home وبسایت دفکان

کارایی این وبسایت چیست و به درد چه افرادی می خورد و اصلا چرا دفکان؟

خب در پاسخ خواهیم گفت که این وبسایت مناسب دوستداران و فعالان حوزه تکنولوژی، علاقمندان به مبحث امنیت شبکه های کامپیوتری و افرادی از این قبیل است؛ این وبسایت با ارائه اطلاعات و آرشیو های مفید (از سمینار های قبلی دفکان و مطالب مربوط به دنیای هک و امنیت) می تواند منبع یادگیری معتبری باشد که برای استفاده از آن هزینه ای جز شارژ اینترنت شما نیاز نیست.

آرشیو وبسایت دفکان

در نهایت جهت دسترسی به دفکان باید از مرورگر Tor استفاده کنید که آموزش نصب آن را نیز ارائه خواهیم کرد. (با انتشار مقاله آموزشی نصب Tor مقاله آپدیت خواهد شد)

برای دسترسی به وبسایت دفکان لینک زیر را در adress bar مرورگر Tor جایگذاری کنید تا بتوانید وارد وبسایت شوید.

(توجه داشته باشید که این لینک به هیچ وجه در مرورگر های عادی کار نخواهد کرد)

http://g7ejphhubv5idbbu3hb3wawrs5adw7tkx7yjabnf65xtzztgg4hcsqqd.onion/

یار غار ما، صفر ها و یک ها!


ابوالفضل نوری
ابوالفضل نوری

Linux geek, network analyzer

فعال حوزه الکترونیک و کامپیوتر، علاقمند به حوزه امنیت شبکه و گرایش مدار منطقی؛ همیشه در حال یادگیری :)

نظرات