امیر حسین اردلان
مدرس دوره های گرافیکی ( بیشتر گرافیک سه بعدی )

3Ds Max چیست و به چه دردی می خورد؟ دلایل یادگیری تری دی مکس

تری دی مکس به چه درد می خورد و برای چی انرا یاد بگیریم : خب اول بگیم که تری دی مکس یک نرم افزار گرافیکی هست که با اون میشه انواع طرح ها رو در اون بسازید. بسیاری از پویانمایی ها (انیمیشن ها) ، کارهای معماری و یا حتی ساخت بازی ها را با آن انجام بدید!

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

3Ds Max چیست و به چه دردی می خورد؟ دلایل یادگیری تری دی مکس

1- ساخت پویانمایی (انیمیشن): خیلی از پویانمایی هایی که شما در تلویزیون یا جاهای دیگر میبینید ، با تری دی مکس ساخته میشه. اگه شما هم جزو علاقه مندان به ساخت کارتون و انیمیشن هستید، تری دی مکس یکی از بهترین برنامه هایی است که می توان با ان انواع پویانمایی های سه بعدی را انجام دهید. معمولا در ساخت انیمیشن های سه بعدی چند مرحله کلی را باید گذراند. اول مدلینگ و ساخت شخصیت های یک انیمیشن می باشد و بعد از مدل کردن محیط و هر چیزی که قراره در پویانمایی وچود داشته باشه مثل موتور ، ماشین ، پل ، ساختمان و ... پس اگر علاقه به ساخت انیمیشن های سه بعدی دارید این برنامه یکی از بهترین برنامه ها محسوب می شود. 

اموزش تری دی مکس برای مبتدیان

2- معماری: اگه شما هم معمار باشید ، به احتمال زیاد تا به حال اسم برنامه تری دی مکس به گوشتان خورده است. یکی از پر درامد ترین کارهایی که می توان انجام داد و حتی با آن دور کاری داشته باشید ، تری دی مکس در معماری است. می توانید با این برنامه نمای خارجی و نمای داخلی ساختمان ها را طراحی کنید و از این طریق بتوانید برای خود حتی کار دست و پا کنید ! البته اگر می خواهید در این کار ماهر شوید ، بهتر است نرم افزار هایی نظیر اتوکد و فتوشاپ را هم بلد باشید.البته اخر سر خودتان باید تصمیم بگیرید تا چه کاری انجام دهید.

3Ds Max چیست و به چه دردی می خورد؟ دلایل یادگیری تری دی مکس

3- مدلینگ بازی : برای ساخت شخصیت های بازی ، محیط بازی و انیمیشن های ساده و چند ثانیه ای که در بازی ها استفاده می شوند ، می توان از این نرم افزار استفاده کرد. مقاله انتقال فایل های بازی سازی از تری دی مکس به نرم افزار یوینیتی را قبلا نوشته ام و در پایین همین مقاله می توانید به ان دسترسی داشته باشید.

تری دی مکس را از کجا شروع کنم ؟ این سوال ذهن خیلی ها را درگیر می کند که اینکار را از کجا یاد بگیرم. من در اینده نزدیک اموزش تری دی مکس را قرار خواهم داد. این اموزش خیلی کامل و برای مبتدیان است.امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید. به دیگر مقالات نویسنده سر بزنید. با تشکر از نگاه شما.

4- ساخت عکس و تیزر تبلیغاتی : خیلی از تبلیغ هایی که در صدا و سیما و دیگر مراکز تبلیغاتی در اینترنت پخش میشود ؛ ممکن است با تری دی مکس ساخته شده باشد. ساخت عکس برای مقالات هم می تواند کاری باشد که می توان با تری دی مکس انجام داد. این مقاله که در رابطه با هات اسپات گوشی است و عکسی که در ان است را با تری دی مکس ساخته ام. شاید ابتدا گوئید عکس که دو بعدی است! اما با تری دی مکس این کار ها را می توان انجام داد. ساخت عکس برای مقالات، و تیزر های سه بعدی برای جلوه کردن و جذب مشتری لازم است. اگر نظری داشتید خوشحال میشوم با ما در میان گذارید. با تشکر از نگاه زیبای شما. به دیگر مقالات نویسنده سر بزنید. نمونه عکس مقالات در زیر می بینید.

3Ds Max چیست و به چه دردی می خورد؟ دلایل یادگیری تری دی مکس

این اولین قسمت از سوالات رایج تری دی مکس بود. دیگر سوالات در زیر آمده است. شاید بدرد شما بخورد.


امیر حسین اردلان
امیر حسین اردلان

مدرس دوره های گرافیکی ( بیشتر گرافیک سه بعدی )

امیر حسین اردلان هستم . عاشق طبیعت . مسلط به تری دی مکس . یونیتی برای ساخت بازی و برنامه نویسی سی شارپ . افکتور سه بعدی . اندکی زیبراش بلدم و خیلی برنامه های کامپیوتری دیگر و پیشرو در نرم افزار های گرافیکی بروز و روش کار با انها آدرس کانال در ایتا: https://eitaa.com/Ardalan_CG

نظرات