امیر حسین اردلان
مدرس دوره های گرافیکی ( بیشتر گرافیک سه بعدی )

یونیتی Unity چیست و چه کار هایی می توان با آن انجام داد ؟

انجین یونیتی Unity چیست و چه کار هایی می توان با آن انجام داد ؟ Made With Unity اول در صفحه های بازی چیست که نمایش می دهد ؟ چه بازی هایی را می توان با یونیتی ساخت ؟ یک تعریف کلی درباره نرم فزار و موتور بازی سازی یونیتی . 

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

یونیتی چیست ؟ 

یونیتی ، یک نرم افزار است که بر روی کامپیوتر نصب می شود . با یونیتی ، می توان به راحتی بازی های رایانه ای ساخت . Made With Unity که در ابتدای بازی نمایش می دهد ، یعنی این بازی با یونیتی ساخته شده است مانند فری فایر و Dragn Boom و . . . شما هم می توانید با یونیتی بازی بسازید . فقط کلیک کنید !

 نرم افزار یونیتی یا همان موتور بازی سازی یونیتی ، یک نرم افزار است که در آن به راحتی می توان بازی ساخت ! هم بازی های دو بعدی و هم بازی های سه بعدی . این نرم افزار محدودیت سنی خاصی ندارد و افراد از سنین 10 سال می توانند شروع به یادگیری این نرم افزار بکنند . با یونیتی می توان انواع بازی ها را ساخت . از بازی های اندرویدو ای او اس ویندوز و پلی استیشن 5 تا بازی های وی ار (واقعیت مجازی یا VR )  و ای ار ( واقعیت افزوده یا AR ) و ایکس باکس . در ادامه مطلب با تمامی نکات پیش از یادگیری و سوالات ابتدایی همراه شما هستیم . پس خواهشا این مطلب را تا انتها بخوانید تا بدانید یونیتی چیست و چه کار هایی می توان با آن انجام داد و سعی شده به تمامی سوال های شما درباره این دوره آموزشی و یونیتی پاسخ دهیم . یکی از سوال ها ، این است که آموزش رایگان بهتر است یا پولی ؟ آموزش ما ، دارای 5 ساعت تدریس کاملا رایگان است که می توانید هم اکنون تماشا کنید . عکس از درون صحنه برنامه : 

یونیتی Unity چیست و چه کار هایی می توان با آن انجام داد ؟

آیا فقط بازی های اندرویدی و برای گوشی و تبلت می توان ساخت ؟ 

خیر . با موتور بازی سازی یونیتی ، می توان بازی های مختلف از سبک های مختلف تولید کرد و برای پلتفرم های مختلف منتشر کرد . مانند کامپیوتر ، اندروید ، ios ، پلی استیشن 5 ، ایکس باکس ، لینوکس و مک و بازی های آنلاین فلش . یعنی هر بازی را برای هر پلتفرمی می توانید اریه دهید . 

کار با یونیتی ، در چند بخش انجام می گیرد . 

1- ساخت کاراکتر و اشکال درون بازی :

هر بازی ، دارای تعدادی شخصیت و کاراکتر دوست و دشمن هست . خانه ها ، پل ، زمین ، تفنگ و شمشیر ها و کاراکتر ها و . . . را باید از قبل بسازید و طراحی کنید . سپس با آنها بازی خود را بسازید . کاراکتر ها با کدام نرم افزار ساخته می شوند ؟ در جواب باید بگوییم که کاراکتر ها و اشیاء درون بازی های سه بعدی ، با تری دی مکس ساخته می شود . می توانید با تهیه دوره تری دی مکس ، انرا یاد بگیرید . 

2- ساخت صدا ها و افکت های بازی :

هر بازی ، نیازمند صدا ها ، بانگ ها و موسیقی متن می باشد . افکت ها نیز درون بازی ، به چند دسته تقسیم می شوند اما تقسیم بندی جهانی ندارد . می توان افکت ها را به دو دسته آرامش و ناآرامی تقسیم کرد . افکت های آرامش ، مانند باریدن برف یا شکل نواختن موسیقی یا سوت زدن است و افکت های ناآرامی ، پر زرق و برق و سریع هستند و مانند باریدن برف آرام نیستند . افکت ها ، به یکسری از اشکال می گویند که به صورت مداوم بوجود می آیند و تکرار می شوند . مانند دانه های برف که از آسمان می بارد . البته بعضی افکت ها بسیار پیشرفته هستند .  

3- برنامه نویسی : 

بعد از ساخت کاراکتر و موسیقی ، نوبت به برنامه نویسی آنها می شود . در برنامه نویسی ، می گوییم که اگر فلان دکمه را زدم ، مثلا اگر کلید W را زدم ، به جلو حرکت کنم یا اگر حرف Z را زدم ، ضربه وارد کنم . بعد از برنامه نویسی ، مراحل مختلف را می سازیم . مانند مرحله اول ، مرحله دوم ، مرحله سوم و . . . 

4- خروجی گرفتن از بازی : 

بعد از ساخت بازی ، آنرا برای پلتفرم مورد نظر ، خروجی میگیرم . مثلا اگر بخواهیم بازی برای اندروید باشد ، خروجی اندروید می گیریم و اگر بازی برای پلی استیشن باشد ، خروجی پلی استیشن می گیریم . بازی ساخته می شود و اماده اجرا شدن است . اگر به شرکت یونیتی پول داده باشید و قابلیت آنرا بخرید ، اول بازی Made With Unity را می تواند حذف کنید وگرنه این جمله در ابتدای بازی ها قرار دارد . 

یادگیری یونیتی با استاندارد جهانی برای اولین بار در ایران 

هرگونه سوال ، مشکل یا ابهامی در کار با یونیتی دارید ، با ما درمیان بگذارید . در زیر همین مطلب . امیر حسین اردلان
امیر حسین اردلان

مدرس دوره های گرافیکی ( بیشتر گرافیک سه بعدی )

امیر حسین اردلان هستم . عاشق طبیعت . مسلط به تری دی مکس . یونیتی برای ساخت بازی و برنامه نویسی سی شارپ . افکتور سه بعدی . اندکی زیبراش بلدم و خیلی برنامه های کامپیوتری دیگر و پیشرو در نرم افزار های گرافیکی بروز و روش کار با انها آدرس کانال در ایتا: https://eitaa.com/Ardalan_CG

نظرات