علیرضا فاضلی
طراح وب و گرافیست

10 نکته کاربردی برای بهبود طراحی گرافیک

طراحی گرافیک یکی از مشاغلی می باشد که امروزه به دلیل زیاد بودن موقعیت شغلی در آن شما می توانید در آن شروع به کار کنید اما طراحی گرافیک مثل یک سری از مشاغل نمی باشد که فقط یک بعد داشته باشد، طراحی گرافیک می تواند ده ها بُعد داشته باشد که شما می توانید نسبت به علاقه خود در یک یا چند مورد از این بُعد ها کار کنید و بیشتر یاد بگیرید و کار خود را ارتقا بدهید و کسب در آمد خود را از این زمینه بیشتر کنید. در ادامه با 10 نکته مهم در زمینه گرافیک که رعایت آن ها می تواند یک گرافیست موفق از شما بسازد، می پردازیم.

دوره های شبکه، برنامه نویسی، مجازی سازی، امنیت، نفوذ و ... با برترین های ایران

1.ذهن خود را باز کنید و آزادانه فکر کنید

داشتن ذهن باز و فکری آزاد میتواند به شما کمک کند تا بتوانید ایده های گوناگون و خوبی را در طول روز جذب کنید و آنها را در جهات مثبت و در جای مناسب استفاده کنید. از طرفی دیگر بیشتر افرادی که ذهن باز و آزادی دارند به موفقیت های بزرگ دست پیدا میکنند چرا که ذهن باز باعث کسب اطلاعات و دانش بیشتر شما می شود و باعث می شود تا درک مناسب تری از نیاز های روز داشته باشید.

10 نکته کاربردی برای بهبود طراحی گرافیک

2.سوال بپرسید

بله یکی از بهترین راه های یادگیری چیز هایی که نمیدانیم همین سوال پرسیدن می باشد. در حقیقت وقتی شما سوال می پرسید با استفاده از جواب خود می توانید چیز های جدید یاد بگیرید.در صورت ندونستن چیزی، از یک فرد متخصص در آن زمینه حتما سوال بپرسید و از این کار خود خجالت نکشید.

حالا شاید برایتان سوال پیش بیاید که ازکجا این فرد متخصص را پیدا کنیم؟ شما می توانید با استفاده از فروم و انجمن های آنلاین که در فضای اینترنت قابل دستیابی هستند سوال خود را مطرح کنید و از طرف اشخاص متخصص در آن فروم یا انجمن جواب خود را بگیرید.

بیشتر بخوانید : فتوشاپ چیست؟

3.ابزار هایی را که در طراحی استفاده می کنید را بشناسید

یکی دیگر از نکته هایی که میتواند شما را به یکی از طراحان گرافیک موفق و پول ساز تبدیل کند همین است که ابزار های کار خود را خوب بشناسید. شما با دانستن اطلاعات ابزاری که از آن ها استفاده می کنید میتوانید در جاهای مناسب از آن ها استفاده کرده و باعث افزایش کیفیت طرح های خود شوید.

4.مهارت های خود را در زمینه کاری خود تقویت کنید

این نکته می تواندیکی از رموز موفقیت شما باشد. شما نیاز دارید تا وقتی در زمینه کاری وارد شدید مدام اطلاعات خود و مهارت های خود را در آن زمینه کاری افزایش یا ارتقا بدهید، چرا که افراد بسیار زیادی هستند که از شما بهترند اما شما با یادگیری مداوم می توانید سطح کاری خود را بالا تر برده و همین دلیل باعث می شود تا پروژه های کاری بهتر با دستمزد بیشتری به سمت شما جذب شوند.

5.همیشه در حال یادگیری مطالب جدید باشید

دنیا همیشه در حال بروزرسانی می باشد و دائما اطلاعات و داده های جدید به آن اضافه می شود و مدام در حال پیشرفت است. اگر مدام اطلاعات و داده ها و مطالب جدید را یاد نگیرید باعث عقب افتادن شما از علم روز دنیا می شود و می تواند در کیفیت کار های شما اثر گذار باشد.

بیشتر بخوانید : چگونه گرافیست حرفه ای شویم؟

10 نکته کاربردی برای بهبود طراحی گرافیک

6.از انتقاد ها درس بگیرید

انتقاد ها هم مانند سوال پرسیدن هستند و باعث می شوند تا شما چیز های جدیدی یاد بگیرید. همیشه انتقاد های سازنده به دلیل یک اشتباه از طرف شما هستند و دقت به انتقاد های سازنده میتوانند باعث شوند تا شما دیگر آن اشتباه را تکرار نکنید و همین مورد موجب بهتر شدن و موفق تر شدن شما در عرصه کاریتان می شود.

بیشتر بخوانید : ایلوستریتور چیست؟

7.برای طراحی های خود وقت بگذارید

شاید در جاهای زیادی این را شنیده باشید که برای کار خودتان وقت بذارید. به این دلیل می باشد که شما هر چه بیشتر بر روی طراحی خود وقت بذارید باعث می شود تا بیشتر به آن فکر کرده و مشکلات آن را رفع کنید و باعث ارتقا سطح طراحی خود شوید. پس دقت بر روی طراحی بسیار نکته مهمی می باشد زیرا میتواند ایرادات طراحی را از بین برده و کیفیت آن را ارتقا بخشد.

8.با مشاهده کار های همکاران خود، از آن ها الهام بگیرید

شما با استفاده از این نکته و دقت بر روی کار های همکارانتان می توانید سطح کار خود را بالا ببرید. هیچوقت الهام گرفتن را با کپی کردن یکی نکنید، تفاوت های بسیاری میان این دو می باشد. گاهی وقت ها با دیدن نمونه کار های همکارانتان می توانید ایده های خوبی کسب کنید این به معنای الهام گرفتن از کاری می باشد که می تواند بسیار به شما در طراحی های تان کمک کند.

9.یک شبکه از همکارانتان برای خود ایجاد کنید

قطعا یک فرد نمیتواند چندین کار را در لحظه با هم انجام دهد شما با ایجاد یک شبکه و سپردن یک سری کار به همکارانتان میتوانید به سرعت کارتان بهبود ببخشید.گاهی وقت ها افراد ناشناس هم میتوانند شما را در رسیدن به موفقیت یاری کنند.

10 نکته کاربردی برای بهبود طراحی گرافیک

10.با مشتریان خود ارتباط درست برقرار کنید

داشتن ارتباط درست با مشتریان می تواند یکی از کلید های موفقیت شما باشد. شما هر چه بیشتر بلد باشید که چگونه با مشتریان خود صحبت کنید و اگر سخت گیری کردند چگونه با آن ها سر و کله بزنید. همه این ها مهارت های ارتباط با مشتری می باشد که اگر شما بتوانید با مشتریان خود خوب و مناسب بر خورد کنید کارفرما هی بیشتری می توانند به شما اعتماد کرده و پروژه های خود را به شما بسپارند

سخن پایانی

در این مقاله قصد داشتیم تا به شما 10 نکته مهم برای بهبود طراحی هایتان و چگونه برخورد کردن با مشتری را بیان کنیم تا بتوانید کیفیت کارهای خود را بالا برده و همیشه بروز باشید و بتوانید پروژه های بیشتری را دریافت کنید.


علیرضا فاضلی
علیرضا فاضلی

طراح وب و گرافیست

من علیرضا هستم ، سالهاست که در حوزه طراحی سایت بصورت تخصصی فعالیت می کنم . تخصص های اصلی من در حوزه آموزش وردپرس ، آموزش نرم افزارهای گرافیکی و بصورت کلی هر چیزی در حوزه وب هست ... عاشق آموزش و یادگیری هستم.

نظرات